Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ihatok e fehérjeport edzés...

Ihatok e fehérjeport edzés nélkül? Lent leirom hogy miért

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a kérdésem, hogy használhatok e fehèrjeport az ètkezèsem mellett minden nap edzés nélkül?


Leirom a kis történetemet:

 Eleve nehezen hizó tipus vagyok de most rohadtul lefogytam és nem látok más kiutat. 52 kiló 175cm


Külföldön melózok 12 órás müszakba már 3 honapja és valamiért nincs étvágyam enni. A munka nem nehéz fizikailag de megterhelő a 12 órázás és a kevés alvás. (Egyébként emiatt nem tudok járni kondizni mert nincs időm se energiám rá)  Otthon se ettem valami sokat de legalább tudtam tartani a 60kg-ot, itt már nem tudom.  Egy nap Max 2x eszek . Most 52 kiló vagyok és 175cm és rohadtul csunyán nézek most ki.

Na szóval a lényeg 

Ihatok e fehérjeport edzés nélkül legalább napi 2x?  Ártalmas ez? Mellékhatások lehetnek? . Folyèkony szènhidràtot azert nem fogok inni mert sok benne a cukor . Nem szeretnék cukor beteg lenni egy idő mulva .

Kèrlek titeket èrtelmes válaszokat irjatok. Köszönöm



2019. aug. 31. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy "folyékony szénhidrátot azert nem fogok inni mert sok benne a cukor"?? Csinálsz napi 2-3 zabpehely turmixot, ez tökéletes lassú szénhidrát lesz, a cukorhoz pedig igen kevés köze van.. Persze fehérjeport is lehet inni, de ez edzés nélkül leginkább arra jó, hogy fenntartsd a meglévő izomtömegedet, szebb viszont nem leszel tőle, mert ha nem edzel, az izmaid nem fognak tőle nőni. Mindenesetre tanácsos lenne először egy napi makro elosztást megtervezni, mert így hasraütésre hülyeség lenne étrend kiegészítőket szedni.
2019. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, inkább valami Nutridrink féle tápszert igyál. Nem üres fehérje, közel teljesértékű és nem kétes előállítású mint ezek a fehérjeporok.
2019. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A folyèkony szènhidràt alatt Gainert értettem . Tömegnövelő ami tele van nyomva cukorral .


Makrokkal tisztában vagyok. Egyébként milyen zabpehely turmxira gondoltál? Mivel felvegyvelve? Te otthon vagy a tèmában? Irj rám privátba légyszi

2019. aug. 31. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem akarok privátot, mert így ha látják a választ mások kiegészíthetik.

Oké, a tömegnövelős cukorturmixokat (Carbox, egyebek) tényleg nem ajánlatos edzés nélkül inni, mert szép nagy pocakot csinálnak :)

Zabpehely turmixot csinálhatsz akár tejjel és banánnal is, de én pl fehérjeporral iszom. De meg lehet főzni tejbegríz jelleggel is, ha az jobban bejön, bár szvsz inni könnyebb és gyorsabb és így több megy le belőle.

2019. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 31. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!