Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan egyek kevesebbet?

Hogyan egyek kevesebbet?

Figyelt kérdés

Minden nap ugyanazt eszem, ami 1800-2000kalória. Fogyni szeretnék napi 1200-1300nál nem akarok többet enni.


Jelenlegi étrend: 4-5 pohár kávé zabtejjel. ebédre és vacsorára ugyanaz (szóval 2x): 60g zabpehely, 2dl zab vagy rizstejjel elkészítve, chia maggal, gyümölcsökkel, magvakkal, 1-2 kanál rizsprotein porral.

+4db oreo vacsora után (korán vacsorázok és utána még éhes szoktam lenni lefekvésig).

Néha az ebédet kiváltom édesburgonyával vagy zöldségsaláta+csirkemellel és néha eszek készlevest.

Nem vagyok bődületesen elhízva 16,5-ös a bmim, sokat tornázok 2 naponta min. 1 órát max. 2,5 órát 2 és 4 kilós súlyzókkal. De ennek ellenére se látszik, hogy lenne izmom, 0 izmom van :S meg azért jó lenne fogyni és formásodni.


kb. így nézek ki, csak nincs ekkora mellem:

[link]


és ilyesmi szeretnék lenni:

[link]


[link]


*

Tejterméket nem ehetek mert tejfehérje érzékenységem van. Valami tipp, hogy egyek kevesebbet? Vagy hogy vegyem rá magamat, hogy ne minden nap ugyanazt egyem? :S


Lehet azért nincs izmom, mert nem eszek elég fehérjét? Kalóriabázison szoktam nézni és a fehérje csíkja sose megy végig, a zsír se általában de a szénhidrátot meg mindig túllépem :(



2019. szept. 5. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Minden nap meg kell tenni 10 ezer lépést sétával vagy kocogással, futással! Ez kb. 5-6 km.
2019. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól látom, hogy 16,5 a BMI-d? :O Nekem 20 körül, és vékony vagyok, 55 kg. Ha tényleg ennyi a BMI-d, kizárt, hogy úgy nézz ki, mint egy plus size modell...

A második képen lévő csaj olyan, mint egy 12 éves kislány női fejjel :/ Főleg a csípője.

Komolyan ezt a zabpelyhes izét eszed naponta kétszer? Nem számoltam utána, de biztosan megvan ez 1800 kcal?

Ha nincs izmod, az valóban azért lehet, mert kevés fehérjét eszel. A magvak nagyon laktatóak, de jobb lenne, ha a fehérjét nem kizárólag növényekből vinnéd be, mivel ezek hasznosulása is alacsonyabb mértékű. Kellene egy kis hús (nem csak néha, és nem csak csirkemell), és tojást is ehetnél. A zabkása jó lesz reggelire, ebédre és vacsorára pedig egyél normális ételeket, változatosan (pl. levesek, főzelékek/párolt zöldség + hús, vacsira rántotta zöldségekkel). Akkor nem kell majd Oreót enned, és a fehérje/zsír beviteled is rendben lesz.

Mostanra már biztosan sok izmot vesztettél a táplálkozásod miatt, ideje változtatni, másképp nem fogsz tudni formásodni. Ha széles a csípőcsontod, nem tudod keskenyebbé tenni, és nem is kell.

2019. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy elolvastátok és válaszoltatok! :)


Sajnos tényleg ilyen sok és ez főleg szénhidrát. :( Legalábbis a kalóriabázis szerint. A zabpehely kb 500, a magvak+gyümölcsök 350 körül vannak (1-1 marékkal szoktam beletenni), 4dl zabtej 190kalória, de ha rizstejjel csinálom az sokkal több (250 kalória), a proteinpor 110 és 220 között van, attól függ, hogy egész adagot teszek bele vagy fél adagot. A chia mag 150, 5 pohár zabtejes kávé 350 kalória, és 4db oreo 210.


Szóval minimum 1800 maximum 2000 :(


Alacsony vagyok és sokkal jobban meglátszik rajtam a súlyom, ráadásul nem vagyok izmos (hanem zsíros) nem nézek ki vékonynak. Nemrég voltam orvosi vizsgálaton és azt mondta egy ORVOS, hogy nem lát vékonynak, úgyhogy még nyugodtan fogyhatok, formásodhatok, hiába ennyi a bmim...


Akkor mindenképpen több fehérjét kell bevinnem, hogy jól nézzek ki!

És sétálni is többet fogok!


De mit egyek, ami 1300kalória alatt van és van benne fehérje? A főzelék az ugyanúgy szénhidrát, nem? Kicsit félek a főzelékektől xD

Ha esetleg többször eszek csirkemellet az jó? Ha ebédre és vacsorára főtt csirkemellett és nyers vagy párolt zöldségeket eszek, nem leszek éhes utána? Ez így működhet?

2019. szept. 6. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

4 db oreo 210 kcal, ehhez képest 1 adag paradicsomos káposzta 230, 1 adag tökfőzelék 180 kcal. Szerinted melyik a jobb választás?

(És ez még a hagyományos elkészítésre vonatkozik. Én a paradicsomos káposztába nem teszek lisztet és cukrot, a tökfőzeléket zabpehelyliszttel sűrítem.)

Én a helyedben nem fogynék (hová kéne még?), egyszerűen több fehérjét és kevesebb szénhidrátot vinnék be (zsírosabb húsok, hal, tojás is mehetne), kalória meg legyen annyi, amennyivel jól érzed magad. De szerintem kevesebbel is jóllakott leszel így. 1500 alá szerintem ne menj semmiképpen.

Esetleg még az 5 kávét lecsökkenthetnéd 2-3-ra. Ha nagyon szereted a kávét, akkor oszd el a 2-3 adagnyi mennyiséget ötfelé, így megmarad a "feeling".

Ha kevesebb szénhidrátot eszel, alacsonyabb lesz az inzulinszinted, így jobban hozzáfér a szervezeted a zsírpárnákban tárolt zsírhoz. Ennyi edzés mellett javulni fog a testkompozíciód, nem leszel "skinny fat".

2019. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!