Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem eszem, hányingerem...

Ha nem eszem, hányingerem van. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Már mindenféle vizsgálaton voltam a belgyógyaszatot kivéve,laborok,kineziológus,napokig tarto megfigyelés a kórházban...Cukorbetegségre gyanakszom,erre még nem szűrtek,mert nem bírom ki a 12 órás éhgyomrot...Ha nem eszek óránként maximum valamit,hányingerem van,szédülök,próbáltam kibírni,de ájulásközelbe kerültem,az orvos erőlteti,várjam meg,mi történik,ha elájulok...de nem bírom ki...Átlátszó a vizeletem,pánikbetegségem is van,mondták,hogy ez ettől is lehet,de nem élhetek így...2 hét múlva kaptam belgyógy időpontot,de a cukorbetegség gyanús nekem...Szerintetek?Az orvosok az eredményeim alapján azt mondják,nincs szervi bajom...Kizártnak tartom....(25/vékony F,mielőtt túlsúlyra gyanakodna valaki).Köszi a véleményeket,segítséget.Tudom,senki nem orvos és az időpontra természetesen elmegyek,csak addig is elég ideges vagyok már,mi bajom lehet...

2019. szept. 12. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, gyanús a cukibetegség sajnos, de nyilvan ezt a vizsgálatok kimutatják majd. De a pánikb.-nek is lehet köze hozzá. Jobbulást!
2019. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :( Már nagyon aggódom,2 éve járkálok mindenféle vizsgalatra..Először gyomorgörcseim voltak,de Ausztriában nem küldtek belgyógyászatra...Nem is értettem...Most voltam fül-orr-gégészeten,de az is negatív lett,semmit sem találtak...Ezt a 12 órás éhgyomorra vérvétel dolgot nem tudom,hogy bírom ki,pedig kéne az a labor,hogy végre megtudjam,mi van...Már halálfélelmem van néha,mert amikor dolgozok,nem mindig megoldható,hogy ha jön a rosszullét,falatozgathassak csak úgy,amíg elmúlik... :( Nincs is a családban cukorbeteg,mitől jönne az elő....? :(
2019. szept. 12. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:

12 órás éhgyomor megoldható lenne úgy, hogy pl. este 8-kor eszel, és reggel 8-kor vérvétel, így talán kibírnád (?).

Ha óránként kell enned ahhoz, hogy ne legyél rosszul, akkor szerintem is valószínű, hogy a vércukroddal vagy az inzulinoddal van gond. Esetleg szerezz be egy vércukormérőt, és kezdd el magadnak mérni.

2019. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért egy cukorbetegnek is ki kéne bírnia a 12 órát... plusz napközben is elég 3-4 óránként ennie, nem lehet rosszul közte (hacsak nem finomított szénhidráttal és cukorral tömi magát, amit nem lehetne) Nekem inkább pszichésnek tűnik, főként ha a rosszullét alatt nincs alacsony vércukorszint. A definitív cukorbetegség látszódik a hgba1c értékből is egyébként, amihez nem kell éhgyomor, viszont az inzulin válaszról nem ad információt.
2019. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendes kaját eszek,de egyébként meg bármit.Sajnos ahogy felébredek reggel,mindig hányingerem van és szoktam is hányni... :( Ha nem eszek reggel,biztos,hogy nem tudok buszra se felszállni... :( Mondták,hogy lehet pszichés,igen,de megoldást vagy gyógyszert nem kaptam,csak ezt az okosságot,hogy ájulj el,majd felpofozgatnak,aztán nézzük meg,mi történik..... Ezt nem véleményezem...Szerintem nem éhes vagyok egyébként,hanem tényleg azért eszek - bármit,ami itthon van - ,hogy ne legyen hányingerem... :(
2019. szept. 13. 05:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez csak egy tipp, de lehet, hogy felborult bélflóra vagy vitaminhiány (vagy a kettő együtt), esetleg ételallergia áll a háttérben. Megpróbálhatnád, hogy reggel első körben iszol egy bögre gyömbérteát, ez a hányinger ellen sokaknak bevált. Ne egyél meg bármit, ami eléd kerül, próbálj egészségesebben táplálkozni, és szedj probiotikumot, esetleg B-vitamin komplexet is.
2019. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem cukorbetegség. Annak nem ez a tünete. Ha cukorbetegként óránként ennél, már kb kinyiffantál volna a magas cukortól (hiperglikémia).


Cukorbetegség tünetei: látásromlás, viszketés, acetonos lehellet, hirtelen súlyvesztés, és az állandó szájszárasság-szomjúságérzet (napi 4-5-6 liter folyadék ivás), és ezáltál foLytonos pisilés. Ezek a tünetek vannak?


A hányiger nem cukorbetegség tünet.

2019. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az is lehet hogy sok a gyomorsavad.. folyamatosan termelődik és akkor értelemszerűen mindig éhes vagy mert folyamat akar működni, valamit tenni a sav és ez még hányingert is okozhat talán.. szerintem mindenképp csináltass egy ételallergia tesztet. én is folyamat éhes vagyok és óránként muszáj ennem valamit mert sok a savam és egyszerűen nem épül be a testembe a tápanyag. tejfehérje allergiának köszönhetően. valószínűleg egész életemben allergiás voltam a tejre de csak 23 évesen lett diagnosztizálva de addigra már teljesen szétszedte a szervezetem. most vagyok 28 éves és az állapotom élhetetlen. lassan ideje lesz elgondolkoznom az öngyilkosságon :)
2019. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!