Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen volt már valakinek?...

Ilyen volt már valakinek? Chia magtól rosszullét és fejfájás?

Figyelt kérdés

Kásába tettem a magot, lehet, hogy kicsit öbbet, nem mértem, de úgy másfél evőkanálnyi biztos beleszaladt. Utána, rá egy órára elkezdett fájni a fejem meg szédültem, úgy öt-hat óra múlva is tartott, és attól múlt el, hogy mézes diót ettem.

Mármint olyan érzés volt, mintha másnapos lennék, ittam is egy csomó vizet, de semmi, és az édessétől múlt el a rosszullét, szédülés meg fejfájás.


2019. szept. 13. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Velem ilyen még nem volt, pedig szinte napi szinten eszem. Chia pudingot is ettem már, jó nagy adagot, attól se volt ilyen.
2019. szept. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a chia magtól volt, főleg nem ennyitől.

Ha a méztől múltak el a tüneteid, valószínűleg a szénhidrátbeviteled drasztikus csökkentése miatt voltál rosszul. (Nekem legalábbis volt ilyen, kb. 2-3 napig tartott.)

2019. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg csökkenti a mag a vérnyomást és higítja a vért. Szóval, ha netán alapból nagyon alacsony a vérnyomásod, akkor esetleg lehettél tőle rosszul ha még lejjebb vitte. Vagy lehet hogy allergiás vagy rá.

Lehetséges az is, hogy nagyon leesett a vércukrod. Ugy tudom a chia arra is hatással van, az édességtől azért lettél jobban tehát.

2021. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!