Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan csökkentsem az étvágyam?

Hogyan csökkentsem az étvágyam?

Figyelt kérdés
Megszámoltam és átlag 5000 kalóriákat eszem naponta. Pedig nem zabálok, akkor eszem amikor éhes vagyok. Hogyan tudnám csökkenteni az étvágyam? Az elmúlt pár évben nagyon elszállt, és híztam több mint 60 kilót.

2019. szept. 17. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hallgass inkább a sebész- főorvos úrra:!

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

A doktornő is megmondja a tutit:

https://www.youtube.com/watch?v=gmfS0N2XNIk

2019. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ekkora túlsúllyal érdemes volna orvost, illetve dietetikust felkeresned. Az étvágyad csak a tudatosság csökkentheti, ahogy kisebb mennyiségeket eszel, a gyomrod is szűkül; kisebb tányérból, lassabban kell enni, alaposan megrágva a falatokat stb.
2019. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dietetikusnál jártam régen de nem sokat segített, sőt rontott a helyzeten... Nagyon lekezelően kioktatott ami után szégyenemben és elkeseredettségemben csak jól megtömtem magam burger kinggel
2019. szept. 17. 20:51
 4/6 anonim válasza:

Figyelj, a dietetikusok nagyon sok emberrel találkoznak és képzeld magad az Ő helyzetükbe. Segíteni akarnak, beletesznek egy csomó időt és energiát és az esetek 98%-ban semmit nem érnek el, mert egy flegma valaki van a másik oldalon, aki csettintésre akar lefogyni. Ezért aztán van, hogy nem a megfelelős stílussal kezelik a betegeket. Ez persze nem felmentés az Ő számára a minősíthetetlen stílusért, csak így kicsit talán jobban megérhetőek. Nagyon nehéz ebben a szakmában nem kiégni pár év után. Ha szakmai segítség kell, akkor ne hagyd, hogy az első rossz tapasztalat leüsse a törekvéseidet, keress egy másikat, ha az is bunkó, akkor egy harmadikat. Fontos, hogy kapj segítséget, mert nagyon egészségtelen ez a sok plusz kiló.


A recept persze nem titok: minőségi étel, sokkal kisebb mennyiségekben, naponta többször plusz valamilyen általad kedvelt mozgás. Garantáltan meghozza az eredményét. Nekem ezzel a kombóval ~50 kg-t sikerült lefogynom, de kellett hozzá a szakszerű segítség! És az idő is, ehhez egészséges esetben kell 1-2 év, ezt el kell fogadni. Erre nincs egyszerű megoldás, életmódváltással sikerülhet csak, de mindennél jobban megéri, amikor látod, hogy lemegy a nadrágméreted 52-ről 38-ra és nem pusztulsz bele egy másodikra felsétálásba.


A saját magánvéleményem, hogy ügyelj arra, hogy csak kis adagokat egyél. Az egyszerre sok ételtől kitágul a gyomrod. Minél nagyobb, annál több étel kell, hogy teli legyen. Erre nehéz átállni, mert minden étkezés után éhesnek fogod érezni magad, de idővel megszokja a szervezeted. Ezt kellene elkerülni, illetve lassan egyél. X adag étel után már jól laksz, csak ez később jut el az agyadba, ezért utána még eszel egy csomót, ami már nem is szükséges.


Hajrá! :)

2019. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a pozitív, motiváló és hasznos kommentet :D meghoztad a kedvem hogy dietetikust keressek fel. Ment a lájk.
2019. szept. 18. 08:11
 6/6 anonim válasza:

Én egyetlen működő diétát találtam nőként: mióta a sexre gondolok kb.egész nap, azóta nem kívánok enni. Erre 40 felett kellett rájönnöm, egy házasélet nélküli házasságban, ahol a szeretet és sex hiányt helytelenül evéssel pótoltam. Merthogy milyen fontos a hűség.

Egyszóval: a bagzó macskák mindig lefogynak...ha nem akarsz sokat enni, találd ki, mit akarsz igazán! :)

2019. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!