Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pár falat nyers csirkétől...

Pár falat nyers csirkétől lehet bajom?

Figyelt kérdés
Ettem egy gyros tálat a kedvenc helyemen, ahol heti többször eszem. Soha semmi bajom nem volt tőle, friss az élelmiszer stb. Most is pozitívan beültem. Ettem a gyrost, éreztem 1-2 falaton ,hogy rágósabb, gondoltam zsíros. Az utolsó pár falatnál vettem észre egy teljesen nyers darabot benne. Azonnal otthagytam, ami a számban volt, nem nyeltem le. Kb, 3-4falat lehetett nyers, amit megettem. Izgulok mert 30 hetes terhes vagyok, ilyenkor az ember fogékonyabb a szalmonellára. Szerintetek lehet bajom? Tényleg kevés volt nagyon, a 95 százaléka át volt sülve, finom volt.

2019. szept. 28. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2019. szept. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Szia. En nem akarlak megijeszteni,de az egyik baratnom Apukaja konkretan lebenult a nyers gyrosos "csirketol'. De azt mondta a baratnom,hogy az orvosok szerint gyenge immunrendszerrel is kell rendelkeznie az embernek,hogy igy reagaljon valakinek a szervezete. Nyaktol lefele ujra kellett mindent tanulnia 58 evesen. Marmint mozgast. Ne haragudj,tenyleg nem akarlak megijeszteni. En csak ennyit tudok. Ez az egy tapasztalatot tudom. Szerintem mihamarabb menj el orvoshoz es kerdezd meg. Maximum adnak antibiotikumot a biztonsag kedveert. Remelem minden rendben lesz Veled es a babaddal is. Majd ird meg kerlek,hogy mit mondott az orvos.
2019. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz tőle bajod. Attól, hogy nem sült át 100%-osan, még érhette elég hő ahhoz, hogy az esetleges kórokozók elpusztuljanak. Nekem még sosem lett bajom ilyentől, pedig otthon régen rendszeresen ettünk olyan csirkecombot, ami nem volt rendesen átsülve a csont mellett. Nyugodj meg, az idegeskedés nem tesz jót. (A vendéglátóhelyen azért én szólnék, hogy figyeljenek oda jobban.)
2019. szept. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem érte hő látszódott rajta. Valószínűleg a gyros husit ahogy rátették a rúdra közben pottyanhatott le egy darab nyers, azt kaptam meg én, mivel még meleg sem volt a husi darab. Eddig lekopogom semmi bajom, egy nap elteltével. Lehet megúsztam a szalmonellát.
2019. szept. 29. 14:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvileg túléltem. ☺️
2019. okt. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!