Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zsigeri zsír ellen milyen...

Zsigeri zsír ellen milyen diéta javaslott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég nagy a hasam, ezért arra gyanakszom, hogy nem csak hasfal felett van rajtam némi zsírréteg, hanem zsigeri zsírral is bővelkedem. El szeretnék kezdeni rá diétázni, de nem vagyok biztos benne, hogy mit lehet enni és mit nem.


Szóval, azt tudom, hogy rostban gazdag élelmiszereket, piros gyümölcsöket, olajos magvakat, sovány húsokat, zöld színű zöldségeket kell fogyasztani, de mi van például a burgonyával vagy például az olajos hallal?


Azt szeretném kérni tőletek, hogy írjatok nekem olyan élelmiszereket, amelyek ilyen diéta esetében tiltólistán vannak vagy éppen fordítva, nagyon javaslott fogyasztani.


Nem vagyok jártas ebben a témában, hiába olvasok utána rengeteget, nem kapok a konkrét kérdéseimre választ.


Minden válaszolónak is előre köszönöm a segítséget!



2019. okt. 12. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A kalória számít leginkább, tiltólista nincs. Hogy hol van a zsírfelesleg, mindegy.
2019. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Általános diéta jó neked. Tiltólistás: pacalpörkölt, szalonnás tojás, hurka-kolbász, hamburger, pizza.
2019. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tiltólista nincs, de vannak olyan élelmiszerek, amikből érdemes minél kevesebbet fogyasztani. Alkohol (főleg sör), finomított szénhidrátok (pl. cukor, liszt), olcsó növényi olajak, készételekben összetevőként a (módosított) keményítő. Egyél minél kevesebb feldolgozott ételt, készételt, gyorséttermi kaját. Fehérjebevitelre érdemes odafigyelni, 1-1,5 g fehérje/testsúlykilogramm az ajánlott. Ha eddig sok magas GI-vel rendelkező, szénhidrátdús ételt ettél (kenyér, rizs, tészta stb.), ezt csökkentsd - a hasi hízás mögött nem ritkán túlzott ch bevitel és inzulinrezisztencia áll.

Gyümölcsöket, krumplit, tejet és olajos magvakat mértékkel fogyassz. Húst, tojást a szükséges mértékben (hogy meglegyen legalább a minimum fehérje). Az olajos hal helyett vegyél inkább olyat, ami sós lében van.

Tejtermékek közül a natúr joghurtot és a kefírt ajánlom, esetleg túró és kemény sajt is.

A kalóriabazis.hu (vagy más hasonló oldal, applikáció) segít neked, hogy beállítsd a megfelelő kalóriabevitelt (ha nem kell fogynod, súlytartáshoz), kiszámítja neked a fehérjét, szénhidrátot és zsírt is. Pár hétig érdemes használni.

És végül, egy kis mozgás sem ártana, használd az izmaidat rendszeresen!

2019. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Lowcarb
2019. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! :)
2019. okt. 15. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!