Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez táplálkozási zavar? Esetleg...

Ez táplálkozási zavar? Esetleg ha nem figyelek oda, anorexia alakul ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom,sok ilyen kérdés van,de érdekelne,hogy más szerint mi a szitu velem.


Szerintem étkezési zavarom van.


Mindig gondom volt a súlyommal,de március környékén elkezdtem normálisan,több ideig diétázni. Többször elkezdtem,de egy napnál sosem bírtam. Régen 150/63kg voltam.


Eloször csak kevesebbet ettem,plusz rengeted gyümölcsöt és zöldséget fogyasztottam (azelőtt szinte semmit (ha heti egyszer,megettem egy almát,akkor az már jó volt)).


Aztán ez nem volt elég. Elkezdteü kalóriákat számolni. 1300at ettem naponta. És kb hetente egyszer edzettem otthon,akkor elégettem 300-600kcalt.


Aztán elkezdtem heti hat nap 1200kcalt enni,és heti egy nap csak 500at.


Lefogytam. 150/54 lettem. Ez volt a cél.


Elértem a célt,de rájöttem,hogy nekem ez nem elég,még,és még. Most vagyok 53,6kg. Fogyni akarok,fejben ez van. Kb naponta 1000 és 1500 kcal között mozgok. Van,h egész nap szinte semmit nem eszem, 500kcal kb. Van amikpr annyira éhes vagyok,hogy 2 000kcal.


Nem tudom belőni mi a jó. Van éhes maradok,vagy túl zabálom magam. Naponta megmérem magam.


Ha többet mutat mint akarom,akkor egész nap nem eszem szinte semmit.


Vizet kb 2,5-5liter között iszom.


Sokszor nagyon éhes vagyok,néha szinte egésznap semmi. A kaloriák negszálottja vagyok. Naponta kb 1-2 órát töltök azzal,h alacsony kcal tartalmú ételeket keresek.


Gondolkoztam hánytatáson, napi szinten. Aztán elméletben felpofozom magam,hogy hülye vagyok.


Az emésztésem nagyon rossz (régen is az volt). Heti 1x megyek nagyvécére.


Étkezés után szinte mindig bűntudatom van. Sokszor szédülök. Sokszor fáj a fejem,hasam.


Szerintetek mi bajom?


Ui: Tudom,fejben dől el,ezért szoktam magammal "veszekedni".


Köszönöm/lány vagyok



2019. okt. 13. 02:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Ui: Telefonról tettem fel a kérdést,ezért van benne sok helyesírási hiba. Elnézést :)
2019. okt. 13. 02:25
 2/5 A kérdező kommentje:
Hangulatom 3mp alatt megtud változni. Magányt szeretem,a sötétem. Nehezen barátkozom
2019. okt. 13. 02:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ez nagyon egy evészavar előszobájának hangzik, abból is a durvább fajta...

Szerintem egy szakember felkeresése segítségedre lenne. De a gyógyuláshoz elsősorban Te kellesz. Amennyiben folytatni akarod ezt az életvitelt (amelyre nincsen jobb elnevezés, mint választott lassú öngyilkosság), lehet akármilyen szaki is a segítségedre, nem fog sikerülni.

Neked kell realizálnod, hogy ez mennyire borzalmas, és Neked kell meghoznod a döntést.

Ha valakivel beszélni szeretnél, én a rendelkezésedre állok.

Nem könnyű ez, nagyon nem...de megéri:)

18/L (diagnosztizált anorexia nervosa, de keményen dolgozom a mihamarabbi felépülésen!)

2019. okt. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lelki része (bűntudat, önmagad sanyargatása, kalóriákkal és a súlyoddal kapcsolatos megszállottság, és az, hogy állandóan a kaja körül forog az életed) az nagyon nincs rendben.

Az sincs rendben, hogy 1200 meg 500 kalórián tengődsz, ez nyilván túl kevés neked, ezért fordulnak elő zabálósabb napok. Ha félretesszük a táplálkozási zavarra hajazó hozzáállásod, és a testi részével foglalkozunk, az a véleményem, hogy valószínűleg nem jó dolgokat eszel és keveset, nem megfelelő arányban. Valószínűleg hiánybetegségeid is lehetnek és emésztési problémáid. Ezekkel is kell foglalkoznod és megoldást találni rájuk, ha lelkileg is meg szeretnél gyógyulni, ugyanis a rossz közérzetet ezek is okozhatják. Ha a táplálkozásod javításával kapcsolatban szeretnél tanácsot, én szívesen segítek neked.

2019. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem anorexia. Átbillenhetsz oda, de még nem vagy ott. Keress fel pszichológust, dietetikust hogy meg is előzd ezt. 150/53 még közel sem kevés, tehát meg lehet érteni, hogy fogyni szeretnél, viszont az anorexia nem súlyfüggő, túlsúlyos is ember is szenvedhet anorexiában. Kérj segítséget.
2019. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!