Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hányszor és mit esztek egy...

Ti hányszor és mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy úgy általában miket szoktatok. Leírjátok egy napotokat, hogy mit ettetek reggelire, ebédre stb.?
2019. okt. 16. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Folyton eszek, be nem áll a szám!


Pl tegnap:


Reggeli: 1 kocka csoki (mármint táblából 1 kis kocka), túrós táska, kávé.

Ebéd: Lebbencsleves, borsófőzelék szelet sült sertéshússal

Vacsora: Lecsó rizzsel


Főétkezések között pedig volt sok alma, dió, egy cukorka, egy almás bukta....


A fentiek mennyisége pedig akkora volt, hogy azért sose zabáltam magam halálra…. ;)

2019. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem számolom, hányszor eszem egy nap. Úgy csinálom, hogy meglegyenek a makróim a kalóriakerettel együtt (akár annál picit több is).


Tegnapelőttim:

reggel banán+fehérje,

snack: mandula

Ebéd: csirkerizs, zöldség

4 körül: tészta, csirke, sajt

túlélésre: tojás, bacon

Vacsi: marha, tészta

utána: cottage cheese, zöldség

2019. okt. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A hétköznapok így néznek ki:

-reggelire zabkása natúr joghurttal, datolyával, magvakkal, gyümölccsel, kakaóval, fahéjjal ízesítve (4 kanál zab és vízben főzve, nem tejben)


-ebédre valami könnyű, hiszen dolgozom, például kis barna rizs, durumtészta, zöldség, hal, esetleg egy egészséges szendvics, egy ramenleves, ilyenek


-vacsorára, ami nekem futás után van, akkor szoktam valami frissen készített kínait enni, vagy frittatát, sushit, serpenyős ezt-azt vagy meleg salátákat enni


Inni vizet iszom csak, ezzel semmi célom, de ez oltja a szomjamat, más nem. Rágcsálgatni nem szeretek, csak ritkán fordul elő. Amit naponta szoktam, az a friss gyümölcs, friss zöldség, ez utóbbi gyakran humusszal például. Nyáron szívesen eszem egy minőségi fagyit, télen néha (kb. havonta) sajttálat nassolgatok, natúr magvakkal, mézzel, kétszersülttel, gyümölcsökkel.


Ezeket az ételeket szeretem. Csak tartalmas ételeket eszem, olyan alapanyagokból, amiket 100 évvel ezelőtt is ételként azonosítottak volna, tehát semmi mű vagy adalék.

Ehhez heti 35 km-t futok átlagosan, nem kúra miatt agy ilyesmi, hanem mert jól esik.

2019. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggel jellemzően tojást, néha sajtot és téliszalámit paprikával, vagy chia pudingot kókusztejjel.

Ebédre valamilyen húst, halat vagy csirkemájat párolt vagy nyers zöldségekkel, salátával vagy főzelékkel. Levest is szoktam enni, de nem minden nap (húsleves, gulyásleves, zöldséglevesek).

Vacsorára van, hogy ugyanezt eszem (leves nélkül), vagy csak a köret más. Néha a hús helyett tojás. Kb. hetente 1x virsli, rizs, sült krumpli is előfordul.

Étkezések között gyümölcsöt és/vagy magokat (mandulát, kesudiót stb.) szoktam enni, de van, hogy csak iszok egy kávét. Vacsora után 1 kocka étcsoki a desszertem.

2019. okt. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Reggelire hideg kaja, szendvics, pirítós. Reggeli nélkül nem indulok el otthonról, csak ha nagyon sietek. Ebédre főtt étel, szeretem a leveseket, igyekszem minden nap enni. Főfogásnak a húsos kajákat szeretem, főleg sütve, rántva, kötettel, savanyúsággal. A tésztaféléket kevésbé preferálom. Vacsorára, ha maradt az ebédből, és jó volt, azt eszem meg. Ha nem, akkor vagy hideg kaja, vagy valami egyszerűbb cucc, virsli, rántotta, stb. A gyümölcsöt nagyon szeretem, sokat fogyasztok minden nap, 2-3 alma, banán a minimum. Sajnos, rágcsálós és nassolós vagyok, ropi, perec, csoki, gumicukor, minden jöhet. Enélkül is ritkán múlik el napom, szerencsére egyelőre nem látszik meg vészesen az alakomon.
2019. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A “kötettel”, az körettel, csak ez a nyavalyás teló átírta.
2019. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!