Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire lenne egészségtelen...

Mennyire lenne egészségtelen ha napi szinten rengeteg zsírt ennék?

Figyelt kérdés

Növelni akarom a testsúlyomat legalább 10kg-val.Az edzéshez rengetek kcal-ra lenne szükségem,de semmi étvágyam sincs.

Utálok enni.Azt a kényelmes megoldást találtam ki,hogy megeszek naponta kb 100g disznózsírt és így majdnem 1000kcal-lal meg tudom növelni a kalóriabevitelemet anélkül hogy megerőltetném magam és még olcsó is a zsír.

A fitnesz étrend meg menjen a kukába,attól nem leszek erős.

De ez szétcseszné a koleszterinszintemet meg az érrendszert?Nem láttam még senkit aki kanállal ette volna a zsírt



2019. okt. 20. 03:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sok zsírt eszel, attól csak kövér leszel, de izmos nem. Ha izmot szeretnél építeni, ahhoz nem csak a kalóriát kell nézni, hanem azt, hogy a szénhidrát, fehérje, zsír aránya jó legyen. Ahogy írtad, nem látod az embereket zsírt enni. Ez nem véletlenül van így.
2019. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is kanalazzák a zsírt, a ketósok elég sok zsiradékot fogyasztanak. A ketogénnel viszont ettől függetlenül lehet fogyni is szépen, mert a sok zsír csökkenti az éhségérzetet, könnyebb kalóriadeficitet tartani, ráadásul az inzulinszint is alacsony marad, és a szervezet jobban hozzáfér a zsírtartalékokhoz. Az összkoleszterinszint lehet tőle magasabb, de nem feltétlenül lesz ettől érrendszeri betegséged. A szervezet maga is termel koleszterint, ha sokat viszel be, kevesebbet kell termelnie.

Ha a kalóriabevitelt szeretnéd növelni és hízni mellette, olyan ételekből egyél sokat, amikben viszonylag sok szénhidrát és zsír is van, pl. egyes olajos magvak (mondjuk kesudió). Ezekben legalább vitaminok, rost és fehérje is van. De a legtöbb hagyományos magyar étel is ilyen, ld. csirkepaprikás nokedlivel, mellé tejfölös uborkasaláta. Ha edzel, egyél olyan húsokat, sajtot, amik nem zsírszegények, és egész tojást, így a fehérje mellé jön rendesen zsír is. Inkább, mint zsírszegény fehérjeport, száraz túrót meg csirkemellet.

Nekem nincs bajom a sok zsírral, ha normális ételek része. De nem biztos, hogy neked ez a módszer segítene. Ha nincs étvágyad, arra kellene rájönni, vajon miért nincs. Vitaminhiány, vashiány, vérszegénység? Emésztési problémák, túl kevés gyomorsav? Stressz?

2019. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én 2800 kcalt eszek mostanában,de 4000-re vagy mégtöbre lenne szükségem.Azt meg szilárd kajából képtelenség bevinni.A 2800-nak is fele péksütemény meg édesség
2019. okt. 20. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Péksüti meg édesség? Hát, az nem valami egészséges, ez lesz az, amitől nem fogsz örülni a következő vérvizsgálat eredményének, ha eszel hozzá zsírt, ha nem... Hosszabb távon tönkre fogod tenni magad így.

Neked nem fitness étrend kell, hanem tömegnövelő, de normális ételekből. Testépítés kategóriában is érdeklődhetsz, ki hogyan csinálja a tömegelést.

2019. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De nincs étvágyam és képtelenség megenni...

A fizikai erőért meg hajlandó vagyok beáldozni az egészségemet

2019. okt. 23. 11:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyél savanyúságot (pl. savanyú káposzta) az ételekhez, az segíthet (gyorsítja az emésztést). Étkezés előtt a levéből egyél pár kanállal. Ha benned ül az a sok lisztes cucc, székrekedésed lesz és lelassul az emésztésed, jóhogy nem tudsz többet enni. Persze némi zsír hozzáadásával is tudod növelni a kalóriákat, nem olyan rossz módszer. Olajos magvakat is ehetnél pl.
2019. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont az a bajom,hogy így is napi 3x szarok...Az kéne még,káposzta...Inkább lenne székrekedésen
2019. okt. 23. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!