Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nálatok milyen ételek kerülnek...

Nálatok milyen ételek kerülnek az asztalra, és mennyire egészséges a családotok?

Figyelt kérdés

Már kezdem unni, hogy mindig új étkezési irányzatok születnek. És mindegyik a legegészségesebb... Ne együnk húst, zsírt, aztán meg kitalálják, hogy az gyógyít meg. Káros a glutén, pedig évszázadokig teljesen megfelelt tápláléknak. Legyünk vegák, most már inkább vegánok. A tej egészséges, a tej káros az egészségre. Elegem van. Utálom, hogy bűntudatot keltenek bennem. Régen ilyennel nem is foglalkoztunk, most meg minél inkább próbálunk egészségesen étkezni, annál több a beteg ember.

Van aki még a régi hagyományos étrenden van, és jól érzi magát?



2019. okt. 20. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok, a férjem hagyományos ételeket eszik. Mindketten jól érezzük magunkat.
2019. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hagyományos vs. egészséges étrend hamis ellentét.


Mi nagyon odafigyelünk arra, hogy mit eszünk, és próbálunk egészségesen élni (és jobban is érezzük magunkat azóta). Ez azt jelenti, hogy kerüljük a glutént, a túl sok cukrot és a finomított szénhidrátokat. Plusz én a tejtermékeket is, mert allergiás vagyok rá. Eszünk viszont húst (zsírosakat is), sok tojást, belsőséget, mindenféle zöldséget, halat...stb. A hagyományos magyar kaják, pl. töltött káposzta, húsleves, rakott krumpli, főzelékek stb. ebbe tök jól beleillenek (persze étolaj helyett jó minőségű zsírral csináljuk és nem teszünk bele 8 kiló lisztes rántást)

2019. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző válasszal egyetértek, én is kb. ugyanígy táplálkozom, és hagyományos magyar ételeket is gyakran főzök, főleg olyanokat, amikben van valamilyen zöldség is (húsleves, gulyásleves, főzelékek, székelykáposzta, töltött káposzta, töltött paprika, rakott kel stb.). A levesekbe én nem teszek tésztát, a húsokhoz, pörköltekhez többnyire párolt zöldségköretet vagy salátákat eszem, sűrítéshez sem búzalisztet használok. A családom többi tagja eszik tésztaféléket, kenyeret, és tejtermékeket is (kefír, vaj, sajt, tejföl), de kevesebbet, mint régen. Az én főztömben elég ritkán szerepelnek ezek az alapanyagok (érzékenység és korábbi eü. problémák miatt), tejet, étolajat és cukrot nem tartunk itthon. Nagyon ritkán vagyunk betegek (most már).

Sajnos sok hagyományos alapanyag már nem olyan napjainkban, mint nagyanyáink idején, a mezőgazdaság sokat változott. Ami 100 évvel ezelőtt még egészségesnek számított, ma már nem biztos, hogy az, ráadásul az emberek hajlamosak többet enni, mint amennyire szükségük van, még hagyományos ételekből is. Nézd csak meg, mennyi cukrot fogyaszt egy mai ember.

Viszont az is igaz, hogy néha túlzásba viszik egyes ételek démonizálását. Ha teljesen egészséges vagy, tudsz mértéket tartani és változatos az étrended, akkor ne foglalkozz vele.

2019. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#3 Mit használsz étolaj helyett?

Sajnos nem vagyok egészséges. Inzulinrezisztencia, pajzsmirigyalulműködés... de ez mind azután lett, hogy próbáltam egészségesebb lenni. Amíg ettem mindent, és azt sem tudtam mi a szénhidrát, meg a kazein, meg a glutén, és társaik, addig jól voltam.

2019. okt. 21. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Zsírt és kókuszzsírt.

Én is ezekkel küzdöttem, elég sok időn keresztül. Most már jól vagyok, de vigyáznom kell, mit eszek.

Azzal kapcsolatban, hogy az egészséges táplálkozástól lettél beteg: nem tudom, milyen étrenddel próbálkoztál, és valóban így van-e, vagy már régen se voltál egészséges, csak nem tudtad, vagy hosszabb folyamat volt, mire kialakult... Vagy tényleg nem volt jó neked az, ami másnak egészséges étrendnek számítana.

2019. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!