Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez valami betegség?

Ez valami betegség?

Figyelt kérdés
A nyáron volt h 2 hónapig nem nagyon ettem (kövérnek láttam magam) fogytam 6kg-ot.Amikor a suli elkezdődött elkezdtem enni de csak suliban otthon nem.Viszont mostanában hétvégén van h delelőtt nem eszem mert nem tudok tulajdonképpen pedig éhes vagyok,de délután mindent felfalok és ez eléggé irritáló.Ezután mindig szomorú vagyok és az esetek nagyobb részében meghánytatom magam.Ez valami betegseg?

2019. okt. 22. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a bulémia (bulimia).
2019. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen bulémiás vagy, vagy legalábbis közel hozzá. Kezdj el rendszeresen enni, úgy is lehet fogyni. Beszéld ezt meg a szüleiddel, lehet pszichológus segítsége is kellene!
2019. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, bulimia, ahogy mondják. Ne titkold, beszéld meg a szüleiddel és/vagy akárki más felnőttel, akiben megbízol, akinek adsz a szavára, akinek elfogadod a tanácsait, stb.

Az, hogy kövérnek láttad magad (nagyon pontos megfogalmazás), nem jelenti azt, hogy valóban kövér voltál, vagy hogy kövér vagy most, vagy hogy valóban le kellett fogynod azt a 6 kilót. És most sem valószínű, hogy valóban fogynod kellene: másról van itt szó.

Ha nem is vagy éhes, egyél rendszeresen. Fogd fel úgy, hogy azért eszel, hogy ne legyél beteg. Nem kell kimondottan élvezni, ha megeszel valamit, de attól még kell reggelizni, tízóraizni, stb. Normál adagokat, ahogy mások is csinálják.

De tényleg mondd el valakinek, hogy szomorú vagy, ha eszel, hogy bűntudatod van utána, mert ez nem normális jelenség, te is tudod.

2019. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És a bulimia mitől alakulhat ki?
2019. okt. 22. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs rendben a lelked. Pl. mert úgy érzed, hogy semmi sincs az életedben, ami felett te vagy az úr, amiről te dönthetsz, mert mindent mások mondanak meg, hogy hogy legyen: a suliban, a szülők, stb. nem hagynak elég életteret. Ezért van az, hogy igaziból pszichológus tud segíteni, nem annyira táplálkozási szakember. Mert ha rendbe jön a lelked, ha megint lesz benned elég életkedv, akkor az étvágyad is visszatér.
2019. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez elég könnyen meglehet.Tényleg így van,hogy az utóbbi időben irányítanak engem... Köszönöm a választ!
2019. okt. 23. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagyd a maximalizmust a fenébe, ne akarj mindenből ötös lenni, az a legelső! Nézz körül, mennyivel boldogabbak a lógósok. :) És vedd észre, hogy milyen sokan élnek boldog életet mindenféle diploma meg egyéb papírok nélkül. És hogy milyen sok kiegyensúlyozottan élő, elégedett embert nem vettek fel első nekifutásra az egyetemre, vagy nem oda vették fel, ahova a legjobban szerette volna.

Kezdj bele valami új hobbiba, pl. tánc, az minden szempontból jót tesz a léleknek (a zene is, a mozgás is, emberek között is vagy, stb.), de bármi más is lehet, ami örömet okoz, ahol lehetsz kreatív, ahol alkothatsz, azt csinálhatod és úgy, amit és ahogyan szeretnél. Jót fog tenni, meglátod.

2019. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!