Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezért nincs teltségérzetem?

Ezért nincs teltségérzetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, durván 171/172 centi és az otthoni mérleg alapján 53kg (talán felszöktem 54-re, mostanában megint vannak pici túlevéseim a minimális gyomorkapacitásom ellenére is) BMI szerint sovány vagyok, meg amúgy mindenki szerint is, meg amúgy evészavaros. Tudom a BMI nem minden, de nekem sajnos zsírom is kevés, mert hánytatni sosem hánytattam magam, sporttal kompenzálok de azt durván. Mostanában kezdtem ezt megunni, agyi kapacitásom az egyetem mellett nem bírja a kalóriaszámlálást. Aminél nyilván mindig mosolyogtam ha kevesebb lett és teljesen kétségbeesett ha százzal többet vittem be. (másnap jött a kompenzálás)

Tudom, lehet kalóriákat számolni egészségesen is, de nyilván nekem le kéne szoknom róla és trustyourbody szellemben azt ennem amit szervezetem kíván. Egyébként egészségesen kajálok nagyon is, de mostanában ahogy elkezdtem kicsivel többet enni, vettem észre, hogy mikor megeszem az adagom 1, érzem, hogy mintha teli lennék, de olyan ehetnékem van még mindig 2, nagyon kívánom az étcsokit és a magvakat. És rendszeresen rájárok amire próbálok nem bűntudattal tekinteni, hanem mint szükséges (max 2) sor csokira. Ez kb most egy hete van, hogy minden nap eszem csokit, meg édességet(valami étkezésemet teszem édessé), de úgy érzem addig nem fog menni a trustyourbody míg azt látom, hogy zabálhatnékom van. Kérdésem, hogy az most jó ötlet lenne-e egy hónapig kicsit szabadjára engedni (!!módjával!!) a kalóriabevitelt, mert az a hipotézisem, hogy a teltségérzetem eskü testsúlyhoz van kötve, csak nyilván hülye kajálással akarom visszaszedni ami szükséges. Mielőtt bárki betámadna, járni fogok ismét pszichológushoz, levedlettem a makacsságom abban a tekintetben, hogy majd megoldom én ezt magam, de annyira nem megy és annyira azt érzem, hogy ha ezt tovább így folytatódik akkor a maradék színfolt a személyiségemben szintén beszürkül, mint úgy én általában.

Testzsírszázalékról nem tudok pontos adatot mondani, de annyi, hogy kb minden meglátszik lila folt formájában a lábamon, a fürdőkádba óvatosan ülök be etc. Szóval ez a helyzet, ha valaki a leptin hormont is megmagyarázná nekem azt is nagyon megköszönöm. Ismétlem javulni akarok, így ne támadjon be senki azzal, hogy egyél meg kettő gyrost, mert az evészavar nem testi betegség elsősorban. Köszönöm



2019. okt. 23. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
A kalóriákat szabadon engedhetnéd, viszont a cukrot tartsd ésszerű határokon belül. Ha magvakat kívánsz, egyél magvakat - lehet, hogy az egészséges táplálkozás nálad túlságosan zsírszegény étrendet jelent, és már nagyon hiányzanak a szervezetednek az esszenciális zsírsavak és úgy általában a zsír, illetve egyéb bennük lévő tápanyagok. Az étcsokiban is vannak hasznos dolgok, de ne vidd túlzásba a fogyasztását (nehogy székrekedést okozzon), és vegyél jó minőségűt.
2019. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!