Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy anorexias lany ker segitse...

Egy anorexias lany ker segitseget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19eves vagyok,hat eve szenvedek anorexiaban,ezek az idok rengetek terapiakkal es korhazi benfekvessel jartak.

Jelenleg is kezeles alatt allok.Viszont az allapotom egyre rosszabb.

165cm vagyok,elozo hetvegen falasrohamom volt(3500kcal) majd bepanikoltam,es negy napig nem ettem valamint hashajtoztam.

Jelenleg most szombaton a sulyom 30.7kg volt.

Viszont tegnap este nagyon megijedt az egesz csalad.

Rosszul lettem,elvesztettem az eszem,szo szerint,fetrengtem,ideges voltam,ossze vissza beszeltem es nem voltam magamnal. Ket oraig gyozkodtek mire sikerult ennem.De sajnos tulestem a lo tuloldalara es lement 1500kcal. Baromira buntudatom van igen,de tudom hogy ettol jobb lett es szuksege volt a szervezetemnek ra.

Sajnos ilyenkor mikor tobbet eszek kenyszeressen a hashajtokhoz nyulok...

Veget szeretnek vetni ennek az allapotnak,nemsokara jonnek a vizsgaim..

Szoval abban szeretnek a segitsegeteket kerni hogy mennyi kcalt kene ennem?

Nem szeretnek hizni,jelenleg arra meg nem allok keszen lelkileg.. de megis mennyit kene ennem hogy ne torjenek ram ilyen allapotok es falasrohamok?

Szeretnem ha ertelmes en nem leminosito valaszokat kapnek..

Aki tud segiteni annak elore is koszonom🙏🏾


2019. okt. 27. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kellene fordulnod. Én el sem tudom képzelni, hogyan tudnák rajtad segíteni?
2019. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 qkker1 ***** válasza:
37%
Folytasd az eddigieket nyugodtan, a koporsóvivők örülni fognak!
2019. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

30kg-mal miért nem vagy kórházban, beszondázva?? Ott lenne a helyed.


Így nem fogsz sokáig élni.

2019. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ma is mar megettem 1100kcalt es meg nem vacsoraztam...

Csak felek higy ez tul sok

2019. okt. 27. 14:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriabázis szerint - 51 kg testsúlyra számolva, mivel neked ez az egészséges súlytartomány alsó határa - napi 1630 kcal-ra lenne szükséged. De ne csak a kalóriákat nézd - neked hasznos tápanyagokra van szükséged, fehérjére, zsírra, szénhidrátra, vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre, lehetőleg egészséges ételekből (ebbe beletartozik a hús és az egész tojás is).

Azt kellene megértened, hogy amíg nem leszel legalább 51 kg, addig nem beszélhetünk hízásról. Csak helyreáll a testsúlyod (ami most kórosan, sőt életveszélyesen alacsony), ebben benne van a belső szerveid, izmaid, csontjaid súlya is. Tehát nem híznod kell, hanem felépülnöd, szó szerint, ebből a veszélyes betegségből. Ha hashajtókat szedsz, ezt a gyógyulási folyamatot akadályozod, mert még jobban tönkreteszed az emésztésedet.

Az anorexia nem csak lelki, hanem testi betegség is. Amíg nem kapja meg a tested (és az agyad) a szükséges tápanyagokat, a lelked sem fog tudni rendbejönni. Ha kaptál a kórházi dietetikustól étrendet, tartsd be maximálisan. Szedhetnél vitaminokat, étrendkiegészítőket is.

2019. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolso! Koszonom a valaszod:)

A dietetikusom szerint ,,zoldseget es gyumolcsot” egyek csak..

Es olyanokat mond hogy ezer kaloriatol hizni fogok..

Szoval elegge meg vagyok zavrodva

Mikor bennt fekutem a korhazban es nagy nehezen hat ev utan meg mertem enni egy csokit utana pedig lehurrogott hogy ne ilyen szennyes szarokkal tomjem magam hanem helyette egyek meg 3szem mandulat :D

Ugyhogy a magyar dietetikarol inkabb nem mondok semmit

2019. okt. 27. 23:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég... Akkor bocsi. Nem gondoltam, hogy ilyenek dolgoznak dietetikusként...

Nem, ne csak zöldséget és gyümölcsöt egyél. Kell mindenféle étel, főtt ételek, tartalmas levesek is.

2019. okt. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
73%
Szia! En is hasonlo cipoben jartam korulbelul egy eve, en 15 eves vagyok, es 161 cm hez voltam 29 kg korulbelul. Mostanra 38-9 kg korul vagyok. Nagyon nehez az elejen, es eloszor meg kevestol is hizni fogsz, de a szervezeted megtanulja mennyi tapanyaghoz jut hozza es most mar 2000 kcal tol sem tudnek hizni. Nekem az segitett hogy megprobaltam megtalalni a legnagyobb motivaciot, amiert erdemes felepulnom, es egyaltalan elnem. Ha gondolod beszelhetnenk privatban is mert nagyon szeretnek segiteni kirartast jobban leszel es utana olyan boldog eleted lesz amirol nem is almodtal volna hidd el❤️❤️
2019. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
69%

8-as:


még rohadtul nem épültél fel, minimum tizenöt kiló hiányzik rólad!

2019. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
De legalább nincs életveszélyben, és jó a hozzáállása az evéshez. Plusz megtapasztalta a mélypontot, és kijött belőle.
2019. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!