Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintem gluténérzékenységem...

Szerintem gluténérzékenységem van, mit csináljak? Vagy mi lehet még?

Figyelt kérdés

Évek óta hasmenésem van, napi szinten, borzasztó görcsök, előtte nem volt ilyen. Nyilván sokszor vírus is lehet, de akkor hányok, meg kijön belőlem mimden, de ez naponta van. Van, hogy csak fáj a hasam...


Gondoltam a tejre, de azt nem fogyasztok, pont azért, mert szsrintem attól is rosszul vagyok, vagy nem tudom... Már semmit nem tudok...

Annyit egyedül, hogy az instant kávéban lehet valamennyi tejpor...


Viszont ma konkrétan 4 darab üres zsömlét ettem és attól lettem rosszul. Semmi mást. Görcsölt, fájt, meg enyhe hasmenésem is lett.


Mondjuk nagy hányadát vírus okozhatja... De nyáron is van 2 napinta kb., vagy csak nagyon fája hasam.



Ma lett gyanús, hogy a zsömle és ugye abban glutén van és ez megmagyarázná azt a sok ok nélküli hasfájást. De attól meg minden kajától rosszul kellene lennem, ég a mekistől is, nem, az pdig sosem okozott tünetett...


Egyáltalán nem értem, vagy tényleg vírus mindig... De az meg képetleneség, nem?


2019. okt. 28. 15:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Instant kávét azt iszom.
2019. okt. 28. 15:35
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki gluténérzékeny, az születésétöl kezdve az!
2019. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én imserek olyat, akinél felnőttként derült ki, ahogy a tejcukorézékenység is...


Ennyi erővel, szerintem nem feltétpen, vagy nem okozott durva tüneteket...


De jó lenne, ha kiderülne, mit nem ehetek és minimalizálódna ez...

2019. okt. 28. 15:42
 4/10 anarchy666 ***** válasza:
Nem értem hogyha évek óta vannak panaszaid akkor miért nem mentel el ezzel háziorvoshoz, gasztroenterológushoz.
2019. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az utóbbi 1 évben folyamatos... Előtte mimdig másra fogtam, de akkor nem volt ilyen durva.


Hzáiorvoshoz mehetek... Nem vesz komolyan, kiröhögne, meg nem csinálna meg semmilyen vizsgálatot. Ha kiderülne, hogy mégsem, akkor meg kicsinálna, hypochomdernek titulálna vagy kitalálja, hogy idegesség és felír egy adag nyugtatót. Ez a kettő játszik nála.

2019. okt. 28. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Feltalálták a magánrendelést is, ahhoz nem kell háziorvos, csak időpontot kérsz és viszel némi pénzt. Ott komolyan vesznek és segíteni fognak, hogy merre tovább.
2019. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A pénzt is feltalálták, nekem még sincs.. Mondjuk arra sincs, hogy ilyen diétás, gluténmentes szarokat vegyek ezentúl, meg nem ehetek zsömlét...


Egyszer anyám elvitt gasztroenterológushoz (barátnóje ajánlotta), azért mert sokat voltam vírusos beteg, csinált egy EKG-t, meg ilyeneket és megállapította, hogy vérszegény vagyok... Voltak ilyenek...


Egyébként most lehet rám mondani, hogy hülyede azt vettem észre, hogy többet ártasz magadnak, ha orvoshoz mész, mintha csendben eltűröd, meg rendbejössz, aból ahogyan velem viselkedtek... Mert soha egyik sem azon volt, hogy neked jobb legyen, amiért ők vannak.... Hanem még utána kicsinált, meg bántott, hogy hogyan merészelsz oda menni.


Nem érdekel, meg nem is fontos. Lehet a Nescafé a ludas...


Nem olyan nagy baj.... Nekem nem hiányzik, amin párszor azért, mert beteg voltam és mit tettek veled...

2019. okt. 28. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:

felnőtt korban is kialakulhat. van a cöliákia, az születéstől van, de van enyhébb formája is. ha diétázni kezdesz, kiderül, múlik -e, de ha tesztet akarsz csináltatni, ahhoz folyamatosan enni kell, mert csak akkor mutatja ki.

ha sztk orvoshoz mész az ingyenes, csak sok idő.

ha kiderül, akkor sem kell méregdrága gluténmentes dolgokat venned, simán kihagyod amiben van, helyette kitapasztalod, mit egyél. a legtöbb gluténmentes termék kukoricaliszt, kukoricakeményítő, rizsliszt, ilyenekből van, ezeknek 3-400 ft kilója, ehhez képest a gluténmentes terméknek 1000 felett van kilója, mert összekeverik. szóval csinálj magadnak. persze az macerás, de döntsd el.

és van egy csomó dolog, amit ezután kihagy és spórolsz vele, fornetti, balatonszelet, stb és a legtöbb készétel, üveges szószok, zacskós porok, stb...

ezer blog van, ott olvashatsz recepteket, tanácsot, facebook csoport stb....

ha van diagnózis, az sem a világvége, csak jobban leszel, de csak több hónap diéta után. ezért szokták feladni akik csak saját szakállra diagnózis nélkül csinálják mert másnapra nem lesznek látványosan jobban.

2019. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet ez valami más is, pl. emésztési zavar, kevés gyomorsav, felborult, kóros bélflóra, emésztőszervi betegség.

A gluténérzékenység bármilyen életkorban kialakulhat, lehet, hogy eleinte csak enyhe jelei vannak, aztán határozottabb, erősebb tünetek jelentkeznek.

A tesztek sajnos nem minden esetben tudják kimutatni. Létezik rejtett gluténérzékenység is. Ha gluténmentes diéta hatására javulás tapasztalható, érdemes folytatni.

A gm termékek, pl. pékáruk nem mindig segítenek, mivel emésztési problémákat okozhatnak az összetevőik. Nekem jobban bevált, hogy eleve olyan ételeket eszem, amikben nem fordul elő glutén.

Instant kávé helyett inkább sima főzött kávét igyál.

2019. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha CSAK a péksüteményektöl vagy rosszul, akkor nem gluténérzékenységed van.

Azt meg, hogy PONTOSAN mi a bajod, CSAK orvosi vizsgálatokkal lehet kideríteni!

2019. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!