Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van köztetek olyan aki egèszsè...

Van köztetek olyan aki egèszsèges èletmód ès sport ellenère nem tudott lefogyni bizonyos betegsèg miatt?

Figyelt kérdés

Milyen betegsègetek van? Miútán diagnoztizálták a betegsègetek kaptatok rà vmi gyógyszert ami segített a fogyásban? Vagy ti magatok elkezdetek inni /szedni zsírègető teákat vagy tablettákat ètrendkiegèszítès cèljából ? Ha igen használt valamit?

Elnèzèst a rengeteg kèrdèsèrt de nagyon elvagyok keseredve ,ugyanis 2 ève egèszsèges èletmód ès rendszeres testmozgás ellenère sem tudok lefogyni :( ezèrt most már rászántam magam ,hogy elmenjek kivizsgáltatni magam , először is egy endroklinologushoz fogok elmenni , ès azèrt is írtam ki ezt a kèrdèst ,hogy ha kiderül ,hogy vmi nem stimmel nálam milyen esèlyeim vannak a fogyással. Nagyon szeretnèm leadni a maradèk felesleget.

Előre is nagyon szèpen köszönöm a válaszokat.



2019. okt. 30. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A testvérem járt így. Évek óta panaszkodott, hogy nem tud lefogyni, pedig rendszeresen járt futni, szobabiciklizett, odafigyelt a kalóriákra. Sokáig halogatta, hogy elmenjen endokrinológushoz, mert pár éve azt mondták neki, hogy rendben van a pajzsmirigye. Én mondtam neki, hogy ez már nem normális, hogy ennyi mozgás és nagyon alacsony kalóriabevitel mellett sem fogy, és menjen el újra megnézetni. Végül elment egy magánlaborba, és kiderült, hogy elég magas a TSH-ja és az anti-TPO is. Ez pár hete történt, azóta diétázik, és azt mondta, már látszik valami változás.
2019. okt. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jómagam 48 éves ff vagyok. 4 - 5 éves koromig alig ettem, sovány voltam. Szüleim mesélték többször, hogy megegyek egy almát 30-60 percig sétált velem apukám vagy vitt a játszótérre. Kruppos voltam, sokszor volt torokgyulladásom. Kivették a mandulámat, onnantól elkezdtem hízni. De ki is gömbölyödtem. :-( Azóta hiába mozgok, sportolok, végzek fizikai munkát, diétázom, telt alkatú vagyok. :-(

Gyermekkoromban kézilabdáztam, judoztam, majd súlyt emeltem. Utóbbit versenyszerűen! Heti hat nap edzés! Pár kiló leadását is megszenvedtem, pl. versenysúlyhoz. Ezután aikido-ztam, kondiztam, heti két - két napot. Mellette gépésznek tanultam, ami fizikai munkával jár. Néha igen sokkal. Akkoriban 90 kiló körül voltam.

Huszonévesen jött a család, irodai munka, napi 12-14 órában... abbahagytam a rendszeres sportolást. Egészen 138 kilóig dagadtam. :-( Amikor már a lépcsőzés is kifullasztott, kivizsgáltak, kiderült cukorbeteg lettem. :-( (ennek 10 éve) Nekilendültem a diétázásnak, majd a mozgásnak. 110 - 120 kilóra tudtam lefogyni. Évek óta közködök, de nem megy lejjebb. :-( Kerékpározok, sétálok, kondizok, tornázok, diétázok... és ennél lejjebb mégsem tudom levinni a súlyom. :-(

Egy évvel ezelőttik nem volt gond a pajzsmirigyemmel, majd az általános, éves kivizsgálásnál kiderült rossz a vérkép. Ultrahang két göböt talált. Biopszia szerencsére negatív lett mindkettőnél. De fogyni még mindig nem tudok igazán, 110 kg alá nem tudok menni valamiért. :-(

Néha már enni sincs kedvem. Megesik, hogy olykor fél napig egy falatot sem tudok leerőltetni a torkomon. (pedig a cukorbetegség miatt fontos lenne a rendszeres diétás étkezés) Én is igen nehezen viselem, egyre nehezebben. :-(


Őszintén? Az is elkeserítő, hogy kérdésedre október óta nem kaptál érdemleges segítséget senkitől. :-(

Az orvosok, dietetikusok is rendre annyival intézik el a problémát: Tartsa be a diétát, mozogjon, szúrja magát, szedje a gyógyszereket... :-( Az állami rendelőben már időpontot is nehéz kapni a diabetológiára. Átlagosan 3 - 4 hónap a várólista. :-( A fizetős, maszek rendelőben pedig szintén nem adtak semmivel jobb tanácsot... :-( :-(

Koromnál fogva, egyre nehezebb a sportolás, hiszen már gerincmeszesedésem is van, kezdődő köldöksérvem, magas vérnyomásom, mindez felett a pajzsmirigyem miatt néha totál felborul az emésztésem is... :-( Egyre kevesebb kaja van, amit bírok, amitől nem fújódok fel, amitől nem fájdul meg a hasam...


A legrosszabb, nem tudnám megmondani a választ számodra, hiszen még a saját gondjaimra sem találtam, találtak... :-(

2020. jan. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2: inzulinos cukorbetegként valóban nagyon nehéz fogyni, tovább nehezíti a dolgot, ha a pajzsmirigyed sem működik megfelelően.

Őket ajánlanám neked (esetleg elmehetnél valamelyikükhöz konzultációra):

[link]

[link]

Ha esetleg tudsz angolul, ajánlom még Dr. Jason Fung videóit, írásait. 2. típusú cukorbetegekkel is foglalkozik, elég nagy sikerrel.

[link]

Itt olvashatsz sikersztorikat hozzád hasonlóktól:

[link]

Egyikük: [link] (a beszámolójában olvashatsz a módszeréről is)

2020. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!