Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérből kimutatott gluténérzéke...

Vérből kimutatott gluténérzékenység 100%, hogy az?

Figyelt kérdés

Véremből kimutatták, viszont teljesen megdöbbentem, mert semmi testi tünetem nem volt, amire erre utalt volna.

Teljesen más miatt, ha már lúd legyen kövér alapon nézette az orvos meg.

Még csak a neten töltöttem le a leletet, orvossal nem konzultáltam. De egyértelműen ott van a megjegyzésben is, + minimalisan magasabbak az értékek.



2019. nov. 4. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Kolonoszkópia is kell.
2019. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor az csak a hajlamot mutatja?
2019. nov. 4. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Számít, hogy pontosan milyen teszt. A legtöbb gyorstesztet úgy állítják be, hogy nagyon ritka legyen a hamis negatív eredmény (tehát beteg vagy, de a teszt azt mondja, hogy egészséges), viszont ennek következtében gyakori lesz a hamis pozitív (mikor a teszt azt mondja, hogy beteg vagy, de nem vagy az valójában).


Így nem fog előfordulni, hogy egy beteget hazaküldenek, azzal, hogy nincs is baja. Az elő fog fordulni, hogy egy egészségest a gyorsteszt után még tovább vizsgálnak - de az alaposabb, drágább vizsgálatok során ki fog derülni, hogy valójában egészséges, szóval ez a kisebbik baj.


Szóval a válaszhoz tudni kéne, hogy az adott teszt, amit nálad csináltak, milyen valószínűséggel ad hamis pozitív eredményt.

2019. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kórházban csináltak, kb. 3 hét után kett eredmény. Immunológus kérte.
2019. nov. 4. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

[link]

Nekem tüneteim voltak, a vérvizsgálat eredménye viszont negatív volt. A diéta hatására a tüneteim megszűntek, ezért én további vizsgálatokra nem mentem el, inkább folytatom a diétát.

2019. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: ez nagy hiba, mert nem derült ki, mi a bajod és már nem is foglalkozol vele.
2019. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 nekem pont fordítva. Tünetem nincs, vérvizsgálat pozitív. Én mindenképpen a végére szeretnék járni.

A gyomortükrözést csak magán rendelőben végzik altatásban?

2019. nov. 5. 08:25
 8/8 anonim ***** válasza:
#6. Figyelj, ha évek óta jól érzem magam így, és egészséges vagyok, egyszerűen nem érné meg nekem újra gluténnal terhelni magam hosszabb ideig, hogy legyen értelme elvégeztetni a többi vizsgálatot. Megint tegyem tönkre a pajzsmirigyemet, az emésztésemet, a bőrömet (ekcéma), és legyek megint vérszegény, hogy megtudjam, pontosan miért nem jó nekem a glutén, meg legyen róla orvosi papírom? A vége úgyis az lesz, hogy diétázzak. Nekem nem hiányzik a búzaliszt, jól megvagyok nélküle. A diagnózistól nem lesz jobb az életem.
2019. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!