Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy-alulműködéses...

Pajzsmirigy-alulműködéses társaim: milyen élelmiszereket fogyasztotok és milyeneket iktattatok ki az étrendetekből?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok, igazán nagy segítség lenne, ha leírnátok a saját tapasztalataitokat.

2019. nov. 9. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
El vagy hízva? Nem hiszem, hogy extra diétát igényel konkrétan a pajzsmirigy. Mozogni kell és kerülni a luxuskalóriát (fehér liszt, hozzáadott cukor, túl sok zsír), helyette több zöldség-gyümölcs. De ez teljesen általános. Ha meg nem vagy elhízva, akkor semmit se kell kerülni.
2019. nov. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
33%
Amit teljesen kiiktattam: glutén, szója, köles, étolaj és margarin. A tejet, tejtermékek nagy részét egyéni érzékenység miatt, hogy ez mennyire számít, nem tudom. Kávét iszom, alkoholt csak nagyon ritkán (évente 1-2x). Répacukor helyett mézet, eritritet vagy xilitet használok, de nem sokat. Elég kevés feldolgozott ételt eszem, már csak amiatt is, mert a legtöbb bolti ételben van valamilyen problémás összetevő. Inkább alapanyagokat veszek és főzök. 4 éve csinálom, a pajzsmirigyhormonokat évente nézetem, a javulás egyértelmű.
2019. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!