Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Időnként visszatérő puffadás...

Időnként visszatérő puffadás majd hasmenés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy bizonyos időközönként evés után felpuffadok és megy a hasam. 1-2 hetente szokott ez előjönni, néha három hétig is minden rendben.

Ilyenkor evés után elkezd fájni a hasam, görcsöl és maximum fél óra múlva már a wc-n vagyok. Ezután minden rendben van megint vagy 1-2 hétig.

Eddig még nem sikerült összefüggést találnom semmilyen specifikus étellel, talán a zsírosabb ételektől mintha gyakrabban jelentkezne.

Azt tudni kell hogy eléggé összevissza eszek, nagyrészt a melóhelyen egy étteremben. Reggelizni nem szoktam. Okozhatják ezek a problémát? Valakinek van hasonló problémája?



2019. nov. 12. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:
nekem is így volt, valamikor hetekig nem volt bajom, pedig minden nap ittam tejet. kiderült, hogy laktóz intoleranciám van. lehet még ezerféle dolog, coeliakia, bakteriális túlnövekedés a vékonybélben, lehet nem bírod a tartósítószereket stb stb. menj el gasztroenterológushoz kivizsgálásra. addig pedig szedj folyamatosan probiotikumot.
2019. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!