Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen agyserkentő ételeket...

Milyen agyserkentő ételeket ismertek?

Figyelt kérdés
Nekem javasolták a kakaót, az aszalt gyümölcsöket és az olajos magvakat, főleg az omega-3 tartalmúakat. Mi hasznos még az agynak?

2019. nov. 15. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én étrend kiegészítőket szedek, azok nagyobb mennyiségben tartalmazzák a hasznos tápanyagokat. Agyserkentőnek ginko biloba tartalmú készítményeket szedek.

Olajos magvak közül a diót szokták ajánlani még erre a célra.

2019. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szőlőcukor
2019. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Körte.
2019. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Olajos hal
2019. nov. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pl a magnéziumos, b-vitaminos cuccok, de szerintem sokféle dolog lehet.

De amúgy pl a magfélékben van magnézium pl bab, mogyoró, mák

Ja és én ezt most nem néztem, de szerintem ezekben is van, mert nagyon jól feltölt: kígyóuborka, zabkorpa

Ja és én asszem, hogy még pl a banán is jót tesz, abból én a szelént jegyeztem meg az összetevőkből

Aztán pl kifejezetten a jóreggeltkeksz, meg a ciniminisszelet amik még nagyon jól tudnak pl táplálni szerintem

Egyébként abszolút nem értek hozzá, csak úgy hogy nekem mi az pl ami nagyon táplálónak hat. :) Meg egyébként tényleg szal csokik is lehetnek jók, de fahéj is. Ja és a tej; szal egy palacsinta pl szerintem kifejezetten jót tud tenni az embernek. :) Tejben is vannak ilyenek, hogy magnézium, kálcium.

Ja meg egyébként gyümölcsökből gondolom bármi felfrissíthet. Olyat egyél-vegyél, amilyet szeretsz, meg vannak ilyen multivitaminos üdítők, meg még ilyen C-vitaminos cukorka, de most olyanra gondolok, ami alapvetően édesség, és ilyen olvadós. Nekem abból pl a zsályás az egyik kedvencem; de másik fajtából még van epres, citromos. :)

Amúgy szal totál nem értek hozzá, de ezek tutkó jót tesznek. :)

Meg egyébként anno mondta az egyik tnaárom, írjuk le füzetbe, természetismeret volt, szal: "Minden nap egy alma, egészség oltalma." Ja meg egyébként , ha kicsit futkározol, az is serkentheti az agyat, nem kell kifulladásig, csak amíg érzed, hogy kicsit az izmaidat megnyújtod, attól úgy felfrissülsz; szal ha 'kinyújtóztatod a tagjaid'; és még pl a vérkeringésed is felpezsdül tőle; az szerintem nagyon jó. Mert ha pl túl sokat ülsz egyhelyben, akkor egy idő után elkezd lelassulni is a vérkeringésed; és akkor attól még rosszul is lehet lenni; és akkor olyankor át kell mozgatni magadat.

2019. nov. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szerintem még a kávé :D Nekem az egy külön ceremónia, hogy reggel megcsinálom a kis kávémat, és úgy ülök le tanulni, közben kortyolgatom, és nagyon megy. A kávéban és a teában is vannak flavonoidok és antioxidánsok is, amik nagyon egészségesek.

Szedhetsz egy kis memolife maxot is, abban pont ezek vannak: gingko biloba, omega-3-zsírsavak, lecitin, stb. Vizsgaidőszakra tökéletes.

Láttam egy kicsit régi, de hasznos tanulást segítő videót, és abban azt fejtették ki, hogy érdemes a húsokat zöldségekkel enni, nem pedig tésztával/sült krumplival, mert a nagyon sok fehérje + sok szénhidrát megterheli egyszerre a szervezetet, így elsősorban az emésztésre fog koncentrálni, úgymond lehúz téged. Sokszor kicsit enni, nem tele enni magad, ez is egy hasznos tanács.


,,Pont nem... A cukor alapvetően rontja az agyműködést"


Ezzel vitatkoznék. A mai héten tanultuk biokémiából, hogy egy kb 70 kilós egészséges embernek az alapanyagszükséglete 160 g cukor egy nap alatt, amiből az agyunk 120 g-ot használ fel. És az agy nem is képes semmilyen más energiaforrást befogadni, csak a szőlőcukrot. Ugyanez igaz a vörösvértestjeinkre is. Nem azt mondom, hogy túlzásokba kell esni, mert a nagyon nagy felesleg elraktározódik zsír formájában, és egy pár napig lehet ezt a szénhidrátmentes diétát is csinálni, mert vannak cukorraktárjaink pl. a májban és az izmokban, de nem lehet ezt a végtelenségig húzni, mert az agyműködés issza meg a levét, nem leszünk olyan összeszedettek (sőt, egy idő után a szervezet más tápanyagokat kezd el bontani, pl. fehérjéket, és azt alakítja át cukorrá). Egy vizsga előtt pedig pont az a kis szőlőcukor fogja feldobni az agyunkat, és segít gondolkodni, rövid távra nagyon jó, ezt maga az előadó javasolta.

2019. nov. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

8#


Nagyrészt összeszedett, szép válasz. De vitatkoznék azzal hogy a cukor bevitele bármilyen formában is egészséges lenne rendszeres fogyasztás esetén.


Persze rövidtávon igaz, jobban megy tőle az agy, ahogy mondtad. De hosszútávon káros az egészségre a plusz bevitel, + fizikai és pszichológiai függőséget okoz.


A szervezet megcsinálja magának ha egyébként rendesen eszik az ember

2019. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!