Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epeműtét utáni napokban...

Mitérdekeltéged kérdése:

Epeműtét utáni napokban milyen ételek fogyasztása ajánlott?

Figyelt kérdés
Műtöttek,nem kaptam semmi diétát/étrendet a kórházban és az étrendek amiket neten találok úgy 4.napig terjednek,de mégsem szeretnék kockáztatni hogy probléma lesz valamitől.

2019. nov. 29. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptál semmilyen étrendet, akkor nézz utána a neten az epediétának. Koplalni nem kell, azokból is össze lehet hozni egy változatosabb étrendet.
2019. nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam de elértem az 5.naphoz és már sehol semmi nem írnak róla hogyan tovább, mert 4hétig ennyiből nem lesz semmi változatos

Nem tudom mikortól ihatok alacsonyzsíros tejet stb mert tej nélkül nehéz főzeléket is csinálni pl.

2019. nov. 29. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Epemütét után nem kell (söt nem szabad) diétát tartani, mert akkor lesznek problémáid utána.

Az nagyon elmaradott álláspont, hogy nem szabad jóformán semmit enni - ez ugyanis az epetermelés végleges leállását okozza! A korszerü álláspont, hogy normál - nem extrém zsíros vagy erösen füszeres - ételeket kell fogyasztani, és egyszerüen figyelni, hogy esetleg valami nem tesz jót neked. Akkor azt egyelöre kerüld, késöbb újra célszerü megpróbálni.

2019. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem epemütét után nem engedtek diétázni, mindent kellett ennem, amit egyébként szoktam (csülökpörköltet nem javasolták azért).

Normálisan zsíros ételeket is ehettem kezdettöl, a mütét utáni napon még a kórházban kaptam reggelre tejet, zsömlét, vajat, felvágottakat.

Ott - mikor rákérdeztem - mondták, hogy nagyon fontos rendesen enni, mert ha a régi, elmaradott nézet szerint diétázik valaki, akkor ezzel tönkreteszi a szabályzást, és élete végéig problémái lesznek, ha meg átlagos, megszokott étrendet tart, akkor beáll a szervezet eyensúlya és nem lesznek gondjai utána.

Most - több évvel a mütét után - még mindig nincs semmitöl bajom, esetenként még a csülökpörkölt meg töltött káposzta is belefér mindenféle rosszullét vagy emésztési zavar nélkül.

2019. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos azt mondta az orvos hogy dietazzak. Nyilvan nem ugyan azokat a dolgokat. Csak nem kaptam étrendet a fokozatossághoz azt tudom hogy zsírszegényen és nem túl fűszeresen kell majd ennem a rendes kajákat csak nem tudom mit mikor. A tej meg a kávé/kakaó érdekel a leginkább
2019. nov. 29. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!