Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek, ti hogy...

Gluténérzékenyek, ti hogy viselitek a diétát lelkileg?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve kezdődött nálam az úgynevezett fruktán intolerancia. A fruktán az egy növényi rost csoport gyűjtőneve. Minden glutén tartalmú ételben megtalálható, illetve még rengeteg zöldségben, gyümölcsben.

Ezért gluténmentes diétát is kell követnem.

Nagyon szerettem a friss kenyeret, péksüteményeket, minden fajta pékárut minden mennyiségben. Így lassan 1 év elteltével is nagyon nehéz ezeket kerülnöm. Folyton csak arra gondolok milyen jó lenne megenni egy gyrost pl. (annak ellenére hogy régebben fél évente ettem egyet) vagy akármi mást.

Egy jó ideig nem is tudtam felfogni ,hogy ez nekem van és pár hét diéta uán, tudom, hülyén hangzik, de gondolván lehet meggyógyultam már, vagy biztos valami mástól voltak a panaszok és megettem egy tiltott valamit. Aztán 1-2 napig haldokoltam.

Ti is átmentetek ezen? Hogy kezelitek ezt a diétás helyzetet?



2019. nov. 29. 19:16
 1/4 anonim válasza:
Meghaltam belulrol, es mostmar nem elvezem az evest annyira, igy nem is erdekel annyira h mit eszek, csak hogy egyek valamit.
2019. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
66%
Én mar 2,5 eves korom ota liszterzekeny vagyok, lassan 14 eve hogy dietazom. Nem emlekszem a glutenos etelek izeire, de nem is izgat. Annyi minden gm finomsag van mar a boltokban es cukraszdakban hogy nem gyozok valasztani. Kb 3evvel ezelott ezekrol meg csak almodni se lehetett. Hidd el nekem, meg lehet ezt az eletmodot is szeretni. Vannak akik mar onszantukbol kezdik el ezt a dietat, mert a fogyasra ez is egy nagyon hatekony dolog es egeszseges. En kulonosen boldog vagyok, hogy van egy ilyen "betegsegem", mert az apro dolgokat is megtanultam ertekelni. Amikor megtudtam, hogy a mekiben gm hamburgert is fognak arulni, majdnem elsirtam magam oromomben. Azelott mindig is csak krumplit es fagyit ehetettem ott, de en mar azzal is beertem. Vannak olyan dolgok amiket meg sajnos glutenmenteskent nem tudnak elkesziteni, de ezen nem kell szomorkodnod, mert ugyanugy a mi etrendunkben is talani olyan finomsagokat amik azt boven helyettesithetik. Ezt masok is mar tobbszor alatamasztottak nekem, mert barmikor megkinaltam oket gm sutivel vagy ragcsaval meg se tudtak kulonboztetni a lisztestol.
2019. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég nehezen. Leginkább a kenyér. A bolti undorító, viszont én magamnak nem tudok GM lisztből kenyeret. Sose jó. Emellett pajzsmirigy alulműködésem van, hashimotom, ami kizárja a káposztaféléket, az összes keresztesvirágut, nem ehetek májat, tengeri halakat,és még sok minden mást. Ja és laktózmentesen kell ennem. Plusz kiderült inzulin rezisztencia, emiatt meg semmi cukrot. Én már nem is merek enni, elég sokmindentől fáj a hasam. Nekem ez pár hónapos dolog, még nagyon új, később biztos könnyebb lesz.
2019. nov. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elég jól viselem. 4 éve kezdtem a diétát, először teljesen gabonamenteset, és az összes tejterméket is elhagytam, mert azokra is érzékeny vagyok. A cukorral, szénhidráttal is vigyáznom kell IR miatt. Az első hetek voltak nehezek, amíg kialakítottam a jelenlegi étrendemet. Kb. 1 év után, amikor már teljesen elmúltak a tüneteim, visszavettem a rizst és a zabot, de ezekből is ritkán és keveset eszek. A kenyér és a tészta már egyáltalán nem hiányzik, gluténmenteset sem eszem. A többi ételben nem nehéz helyettesíteni a lisztet és a tejtermékeket. Annyira jól érzem magam a váltás óta, engem ez bőven kárpótol a kiesett ételekért. Szeretek főzni, jókat eszem.
2019. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!