Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ahhoz, hogy egy dietetikus...

Ahhoz, hogy egy dietetikus otthonról írjon értendeket (értelemszerűen pénzért) milyen engedélyek kellenek?

Figyelt kérdés
Ehhez is kell a 2 éves kórházi tapasztalat?

2019. dec. 1. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Tehát egy igénytelen dietetikzsról van szó.

Azt gondolnám, hogy X év ETK-s bohóckodás elég ahhoz, hogy valaki megértse a személyes találkozást semmi nem helyettesíti.

2019. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
És a kórházi tapasztalat sem ártana, csak az ugye derogál a tipikus dietetikusnak, aki tűsarkúban meg miniszoknyában szereti riszálni magát a kórházi osztályon. Én legalábbis a hallgatók részéről ezt láttam.
2019. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit is értünk azon,hogy otthonról? Én vállalkozó dietetikusként otthonról dolgozom.. mert a rendelőm a saját házamban van. Ehhez pedig bizony kellenek engedélyek... működési nyilvántartásba vétel, ÁNTSZ engedély, működési engedély, vállalkozói engedély stb. Kell 2 vagy több év kórházi tapasztalat. S nem úgy doglom,hogy felhívnak és akkor már írom is az étrendet, mint egy órarendet. Itthonról dolgozva is személyesen találkozom a klienseimmel, és úgy adok tanácsot, írok étrendet. Max akkor van online lehetőség ha után követésről van szó és az is azt jelenti,hogy elérhető vagyok ha kérdés van. De semmi nem helyettesíti a személyes kapocslatrot a kontroll sem lehet online.
2019. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm kedves előző, így kellene gondolkodnia mindenkinek!
2019. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tisztában vagyok vele, hogy aki "otthonról" dolgozik, az is találkozik a betegeivel, a kérdésem nem erre vonatkozott, csak az engedélyeket szerettem volna megtudni, illetve hogy kell-e a 2 év kórházi munka hozzá, de nyilván a rosszindulatú kommentelőknek is van alapja arra, hogy ítélkezzenek😄

Elsőéves hallgató vagyok, így még nem volt elég időm "bohóckodni" az egyetemen ahhoz, hogy ilyen információkat megtudjak, ezért is fordultam ehhez az oldalhoz segítségért.

2019. dec. 6. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor még egyszer.. kellenek engedélyek ahhoz,hogy dietetikusként dolgozhass. HA nem élelmezésben dolgozom hanem magán szektorban akkor pedig kell a 2 év igazolt szakmai tapasztalat, amit ajánlott ágy mellett tölteni. A hiteles tájékozódásra ajánlnom pedig az MDOSZ-t és a NEtjogtárat. S ha kollégákkal akarsz beszélni.. hallgatói csoportokat és dietetikus csoportot a FB-on
2019. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Pontosan mit takar a kórházi tapasztalatszerzés/szakmai gyakorlat? Milyen feladatköröket kell ellátni pontosan?

(Egyelőre csak érdeklődök a szakma iránt)

2020. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Egészen pontosan azt jelenti a kórházi tapasztalat,hogy dolgozol kórházi osztályon dietetikusként és megtanulod a szakma minden rejtelmét. Tanácsot adsz, betegekkel beszélsz és számolsz oktatsz stb.
2020. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!