Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étkezés tényleg...

A vegetáriánus étkezés tényleg nem tudja pótolni a szervezetnek a szükséges tápanyagokat?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok vegetáriánus, de mindenki azzal jön, hogy nem egészséges...Meg hogy az izmaim el fognak gyengülni.Mi a helyes?
2007. dec. 10. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen szélsőség nem egészséges. Azt nem írod, hány éves vagy és mennyire szigorúan vegetáriánus. Fejlődésben levő szervezetnek egyértelműen káros. Az emberi szervezetnek szüksége van rengeteg tápanyagra, többet között állati fehérjére is. Ha tojást, halat sem eszel, komoly hiánybetegségek is kialkulhatnak - amennyiben nem pótolod azt más jellegű fehérjével. Manapság rengeteg táplálékkiegészítő létezik, ha komolyan foglalkoztat a téma, keress szakembert, orvost, dietetikust és állítsátok össze a neked megfelelő étrendet.
2007. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én 9 éves korom ota vagyok vega és élsportolo vagyok ugyhogy tojást tejet eszek és semmmi bajom nincs
2007. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a helyes, ha nem vagy szigorú vegetáriánus.

Elég nehéz CSAK vegetáriánusan egészségesen élni - bár nem lehetetlen. Kisgyereknek még veszélyesebb. Orvos megmondhatja, hogy mire figyelj.

2008. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lilababzsak válasza:
50%
A vegetarianizmus nem nevezhető szélsőségesnek, hiszen minden tápanyagot bevihetünk hús vagy bármilyen allati eredetű élelmiszer nélkül minden életkorban és állapotban (kivéve a baktériumok által termelt B12, ami az ételek tisztítása miatt már sehol nem található meg természesen, hanem mesterségesen etetik az állatokkal, de ez nem garantálja, hogy elegendő a mennyisége, ellentétben a vitaminnal, amit saját magad fogyasztasz el táplálékkiegészítőként). Ezt bebizonyította többek között az Ausztrál Dietetikusok Szövetsége, a Kanadai Dietetikusok Szövetsége, a Physicans Comittee for Responsible Medicine és az Academy of Nutrition and Dietetics.
2020. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet minden tápanyagot így bevinni.

Az ember mindenevő!

Egy növényevő persze, hogy kibírja.

Az ember pedig csak akkor, ha felnőtt, lehetőleg férfi, és teljesen jól táplált. Akkor évekig bírja, de utána egy kis lazítás szükséges, különben baj lehet.

Nőnél hamarabb, gyereknél pedig tilos ilyennel játszani, mert egy életre meg lehet nyomorítani vele!

2020. ápr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!