Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anoraxia, falasroham?

Anoraxia, falasroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19eves lany vagyok,165cm es 28,3kg

Hat eve vagyok anorexias,azota folyamatosan kezelnek.

Viszont az utobbi egy evben eldurvultak a helyzetek.

Harom honapja az van hogy hetfotol pentekig nem eszek,majd pentek este a szuleim megfenyegetnek es cirkusz van..dontes ele allitanak hogy vagy eszek vagy egybol bevisznek az ugyeletre. Ilyenkor panikrohamom/duhrohamom lesz hogy ennem kell.. szinte elveszitem az eszem,nem tudok gondolkodni es nem vagyok magamnal,de kenytelen vagyok enni... Ilyenkor hvegen eszek kb 800-1500kcalt. Hashajtok nelkul nem birom,rendszeresen kimalyvazom mert rettegek a hizastol.

Altalaban ilyenkor ugy erzem szetcsattanok es nem erzek ehseget.

Viszont most hetvegen nem tudom mi tortent velem,nagyon megijedtem,3000-3200kcalt ettem harom napig es szetcsattantam,rosszul voltam es en megis csak enni akartam. Rengetek cht ettem,diab kekszek,ligth rama wasaval stb amiket eddig nem mertem. Nem tudom mi utott belem es nagyon bepanikoltam.

Tudom hogy nem ezen kene agyalnom. De szerintetek ettol mennyit fogok hizni?

Ez normalis? Masnal is elofordult mar ilyen?

Ezeket is kihashajtoztam es ma is hihetetlen ehseget ereztem...

Tudom hogy ez nem normalis.

Es azt is tudom hogy nagyon beteg vagyok. Rettenetesen felek a hizastol,mindenre kepes vagyok hogy kevesebb legyek.

Oszinten szolva mar teljesen belefaradtam es feladtam...csak a fogyas van a szemem elott

Anya felvetette azt az otletet hogy mi lenne ha legalabb csak egy hetig elengednem magam es ennek azt amit csak szeretnek..

De en rettegek. Eddig birtam az ehezest,de most nem tudom mi tortent ,teljesen osszezavarodtam es baromi buntudatom van a bezabalasom miatt.

Mennyit hizhattam?

Nem szeretnek leminosito valaszokat...

Igyis teljesen kilatastalannak erzem az egesz helyzetemet,ugy erzem ettol rosszabb mar nem lehet....

Meg annyit kell tudni hogy tavasszal elrendeltek a kenyszergyogykezelesemet 29kiloval, es elinditottak a gondnoksag ala helyezesemet,lassan targyalas es nem tudom mire szamithatok... meg nem hallottam ilyenrol hogy anorexiasoknal ilyen esetrol es ez miatt is nagyon stresszelek

Akinek van valami hasonlo tapasztalata es leirna azt nagyin megkoszonnem🙏🏾🥺Illetveha valaki meg tudna valahogy ,,nyugtatni”



2019. dec. 16. 21:48
 1/7 anonim válasza:
100%

Hát,az a helyzet, hogy neked meg kellene gyógyulnod az anorexiából. Ettől az elfogyaszttt

3000 kalóriától biztos, hogy nem híztál sajnos semmit.

Én az anorexiáig nem jutottam el soha, de nagyon sokáig voltak étkezéssel kapcsolatos próblémáim és folyamatosan nagyon kövérnek láttam magam, pedig sosem voltam az. Igazabol ezt akkor is tudtam az eszemmel, de egyszerűen a szememmel nem így láttam. Aztán Egyszer nagyon rövid idő alatt viszonylag többet (értsd kb 8 kg-t) sikerült fogyni és akkor kezdtem el látni,hogy ez nem okes, mert az XS-es ruhák is mind nagyon nagyok voltak ram a boltban es egyszerűen nem talaltam magamra semmit. Engem ez térített észhez. Azóta sem látom magam tökéletesnek, de eszek rendesen és képzeld, nem hízok. :) Néha lehet többet is enni, attól még nem fogsz elhízni.

Borzasztóan sajnállak, hogy iylen problémád van, de kérlek, fogadd el a segítséget, helyre lehet jönni, még nincs késő. Én is 165 cm vagyok, most 52 kg. Vékony vagyok. 2-3 kg-ra vagyok a túl vékonytól. Hidd el, hogy ha hìzol 20 kg-t, még akkor is vékony leszel, de egeszséges. Tudom, hogy nehéz, de ha jól értem, van segítséged. Anélkül Nem megy, de sajnos leginkább te kellesz hozzá. És az egészséged mindennel fontosabb..annyira elcsépeltnek tűnik, de olyan igaz! Ne játsz vele.

2019. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szörnyű ez a betegség. 28 kilósan a hízástól rettegsz, nem a haláltól... Nagyon sajnállak téged, és a szüleidet is. Remélem, eljutsz orvoshoz, és kapsz speciális tápszert, vitaminokat, sokat segítenének, az emésztésed már tutira kikészült a sok éhezéstől és hashajtótól.
2019. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egy nap volt haromezer..kiszamoltam es pentektol hetfoig kijott a 10.000kcal😭 teljesen ketsegbe estem
2019. dec. 17. 09:55
 4/7 anonim válasza:

Első vagyok.

Az teljesen normális egy egészséges ember esetében, hogy 5 nap alatt megeszik 10 ezer kalóriát.

Sajnos orvos nem vagyok, így nem tudom, hogy esetleg a Te szervezetedet mennyire terheli le, így nem tanácsolom, hogy falj tovább.

Mégegyszer mondom, fogadd el a segítséget és hízz, örülj, ha hízol. Akkor leszel igazan szép, ha egészséges leszel. :)

2019. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Keptelen lennek tovabb enni... most tudom higy kepes leszek megint 5-6napig nem enni,mert rettegek a hizastol es ugy erzem muszaj kompenzalnom valahogy.

Mert hiaba hashajtoztam,tudom hogy felszivodott.. 😭

2019. dec. 17. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. dec. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, hogy vagy azota?
2020. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!