Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet ez? Szerintetek...

Mi lehet ez? Szerintetek orvosért kiált?

Figyelt kérdés

Egy ideje próbálok nagyon figyelni arra, hogy ne hízzak, esetleg egy picit fogyjak is. (165 cm/ 54kg,lány) Tudom, hogy egyáltalán nem vagyok kövér, és nem is látom magam kifejezetten annak, de mégsem szeretem a testemet. Próbálok odafigyelni, hogy mit, mennyit eszek, edzek, az édességeket már teljesen kiiktattam.

Viszont.. Ha a közelembe kerül valami édesség (értsd: valaki rámerölteti; "na, vegyél már belőle") akkor nem tudok neki ellenállni, sokat eszek belőle, majd pedig olyan bűntudatom lesz, hogy napokig, hetekig sírva tuszkolom le a torkomon a legkevésbé hízlaló kajákat is.

A család szerint túl keveset eszek, de szerintem ekkora aktivitás mellett nem is kéne több. Illetve pár éve volt/tart egy nehéz időszakom, az elején tényleg alig ettem, meg is utáltam magát az evést. Nem esnek jól az ételek, sokszor hányingerem van már az evés gondolatától. Ez egy picit javult mostanra, annyiban, hogy kicsit többet eszek mint anno.

Már valami komolyabb gond lehet emögött, vagy ez még valamennyire "normális"?



2019. dec. 21. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem normális. Ha nem tudod kezelni a dolgot, akkor valóban érdemes szakemberhez fordulni.
2019. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem tudsz ellenállni, és alkalmanként sok édességet eszel, szerintem normális, sokan vannak így vele. De lehet ez amiatt is, hogy egyébként túl keveset eszel, és nem jut a szervezeted elég tápanyaghoz.

Az, hogy ilyen esetek után napokig, hetekig emészted magad és nem eszel rendesen, az nem normális. És az se, hogy hányingered van az evéstől. Ez lehet amiatt, hogy egy ideig alig ettél, és most kevesebb gyomorsav, emésztőenzim termelődik a szervezetedben. De lehet vitaminhiányod is. Ha így van, ezt kellene megtámogatni, esetleg orvossal konzultálni.

2019. dec. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!