Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges ételek, receptek?

Egészséges ételek, receptek?

Figyelt kérdés
Életmódot váltottam, és szeretném bővíteni az ismereteim a gasztronómia területén is :) megosztanánok velem egészséges, finom és laktató, bevált recepteket? Legfőképpen az ebéd érdekelne :)

2019. dec. 26. 00:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezer recept van a neten, de leírom a mostani kedvencemet. Egyszerű sült csirkecomb sült zöldséggel (bármi amit szeretsz), só, bors, fokhagymás tejföllel leöntve. Mi a bőrét leszedjük a koleszterin miatt, pedig imádom. Ugyanezt meg lehet csinálni csirkemellel, ugyanúgy zöldséggel csak serpenyőben, kevés vizet ráönteni, vigyázva hogy ne kapja oda, gyakran kell kavarni. Vajban sütve imádom, bár sokat nem jó belőle mert telített zsír, de nagyon nehéz lemondani róla annyira szeretem.

Igazából ha egészségesen akarsz főzni az hidrogénezett olajjal se jó ötlet főzni.( Ez egy olyan eljárás amivel az olaj tovább eltartható, viszont nagyon káros) A hidegen sajtolt növényi a jó. Minden olajnak más az égéspontja. A napraforgónak a legnagyobb, a többire nem emlékszem, de sok táblázat van erről a neten. Persze nem lehet mindent kivédeni, csak nem árt tudni egy-két dolgot arról hogy valójában mit is eszünk. Ha már tudod ezeket akkor elnézést, csak szerintem az egészséges étkezés az a jó alapanyagoknál kezdődik, ezért írtam.

2019. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!