Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet Hb A1C 7,4-es...

Hogyan lehet Hb A1C 7,4-es értéket minél hamarabb elfogadhatóvá visszatéríteni?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi fél évben szakítottam a különben cukorbetegség megelőző életstílusomon. Mea culpa, de nem gondoltam, hogy ilyen hamar kimutatódik.

Különben igen fegyelmezetten szoktam étkezni, de nyár óta családi hatásra elszaladt velem a ló. Elfogadtam és rendszeresen meg is ettem olyan nasikat, sütiket, italokat, amiket nem lett volna szabad és főleg nem annyit.

Arra gondoltam, hogy ha a különben szokásos napi negyed kávéskanál ceyloni fahéjat duplázom, akkor ellensúlyozni tudom az édességeket.


Annyi cukorbetegségről szóló oldal van, hogy elvesztem köztük. De nekem nem is kéne sok és részletes tanácsadás, máris visszatértem a korábbi étrendhez, de tudnék használni néhány radikális tanácsot, hogy minél előbb visszakapjam a 6 körüli leletet -legalább-.


Rozskenyeret szoktam enni. Jobb lenne valami más? Napi 1 kanál mézet szoktam 1 kanál almaecettel vízben inni. Elhagyjam a mézet?


4 kanál bio kakaóport is szoktam inni, vagy tiszta keserűcsokit, mert egészséges. Maradhat?


1 kanál darált mandulapor maradhat fél csésze főtt zabpehellyel?


Hirtelen ezek jutottak eszembe a mindennapos dolgokból. Különben van cukorbeteg ismerős, aki mindenfélét mond, de én nem szeretnék odáig eljutni, hogy gyógyszert kelljen szednem.


Még egy kérdés: tényleg lehet az, hogy ha a vérvétel előtt nem ittam elég vizet -hogy ne okozzon esetleg problémát utazás-várakozás alatt-, akkor amiatt is lehet magasabb az érték?


Előre is kösz mindenkinek.



#megelőzés #cukorbetegség elleni diéta #diabétesz megelőzése
2019. dec. 28. 07:04
 1/4 anarchy666 ***** válasza:

A diétas részbe annyira nem szólnék bele, arról rengeteg jó könyv és oldal van, nem tudnék jobbat mondani.

A vízivásnak nem sok köze van a HgbA1C értékedhez, ugyanis ez az elmült 3 hónap cukorértékeinek átlagát adja meg. Egyszeri kevesebb folyadékfogyasztás nem befolyásolja. Ha ma elkezded ismét a diabeteses diétádat akkor 3 hónap múlva lesz értekelhető HgbA1C csökkentő hatása.

2019. dec. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tényleg sok diétás oldal van, túl sok, elveszik az ember bennük.
2019. dec. 28. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Kakaópor/keserűcsoki, mandulapor szerintem maradhat. Ha van vércukormérőd, használd arra, hogy kitapasztald, milyen ételek dobják meg a vércukrodat. Pl. tejtermékek is csinálhatnak érdekes dolgokat (nem tudom, eszel-e). Zabpehely, rozskenyér (ha nincs benne finomliszt) még beleférhet, evés előtt a mézes-almaecetes víz is, de jobb, ha "lecsekkolod". Gondolom, a szénhidrátkeretet betartod.
2019. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nincs vércukormérőm, nem volt szükség rá, határeset volt. Elégnek látszott a félévi vérvizsgálat eddig. És nem tudtam nemet mondani mostanában a kínálásoknak, de ezután máshogy lesz.

Biztos rendbejön nyárra, csak gondoltam lehetnek jó ötletek, amire nem gondoltam.

Kösz még egyszer.

2019. dec. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!