Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Évek óta tartó étvágytalanság...

Évek óta tartó étvágytalanság megváltoztatása valahogyan?

Figyelt kérdés

3 éve már,hogy 33-35 kg-ig mozgok.

Cseppet sincs étvágyam,akármennyire is próbálok sűrűn enni,csak rosszul leszek tőle,akármennyire is szeretnék hízni. Eddig semmi sem segített. Nagyon sok dolog kell ahhoz,hogy rávegyem magam dolgokra,és borzasztó könnyen feladom,így,amikor nagyon nagynehezen sok evés által hízok egy kilót ( kb 1-2 hét gyakori evés után),nem eszek fél napot,es lefogyok 2 kg-t.. (Hozzáteszem,étvágytalanság miatt nem eszek,nem kívánom. Nem éheztetem magam.)

Borzasztóan utálom magam ez miatt,és hiába próbáltam eddig ezen változtatni,mindig sikertelen volt.

Mit tehetnék ez ellen,gyógyszerek szedése nélkül? :(

Ha valaki volt hasonló helyzetben,nagyon szivesen meghallgatom a tapasztalatait is.

Kérlek szépen,a sértő hozzászólásoktól kíméljetek meg.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. jan. 1. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Orvosi segítség. Gasztroenteriológus, pszichológus. Ha nem mondjuk ki, akkor is a.. vagy!
2020. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek valami fizikai vagy lelki oka van, amit ki kell vizsgáltatni és kezelni.

Addig is a béres csepp és a b-vitaminok javítják az étvágyat.

2020. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen neked adnám a fele étvágyamat, ha tudnám!
2020. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is szivesen benne lennék, de ez sajnos nem megoldható.
2020. jan. 1. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos, ennek lelki oka van. Ha a lelked rendbejönne egy picit is, akkor fogsz tudni jó ízűen enni. Nem utasítod te el az élet élvezeteit magadtól? Szereted önmagad?
2020. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Milyenek a körülményeid? Család? Munkahely? Barátok?
2020. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De,el szoktam utasitani neha. Csaladdal telljesen jo a kapcsolatom,barataim is vannak. Meg tanulok,munkahelyem nincs,de az iskolaban is jo eredmenyeim vannak.
2020. jan. 1. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy és milyen magas, hogy csak 33-35 kg vagy? :-O


"Borzasztóan utálom magam"

Ez nagy baj.

Keress pszichológust, pszichiátert, bízd magad az orvosokra, legyél velük együttműködő, ők tudnak segíteni. Ne döntsd el előre, hogy gyógyszer nélkül akarsz meggyógyulni: csak akkor fognak felírni gyógyszert, ha fontos. Akkor meg szépen szedd is be, ahogy mondják.

És legyél jóban magaddal, az alap az életben maradáshoz - és nálad már ez a feladat, azt hiszem...

2020. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvosi segítséggel menni fog!
2020. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A sport sokaknak jó étvagyat csinál és meg izmot is szedsz fel tőle. De ha viszont nem vagy éhesebb akkor lehet csak lefogynál meg jobban, szóval ezzel vigyázni kell.
2020. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!