Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hizhatnek?

Hogyan hizhatnek?

Figyelt kérdés

161 cm vagyok és 40 kg. Nem vagyok anorexiás sem bulimia, ha már itt tartunk nagyon félek a hányás tol szv ki van zárva hogy meghanytassam magam. De nem bírok hízni egyszerűen, valami praktika? Tudom sok szénhidrát meg zsír meg cukor és egészséges életmód. Van hogy egy egész napig nem eszek ha ideges vagyok valami miatt, sőt nem eszek egyszerre sokat sem, de viszonylag normálisan érkezem, úgy mint mások szv nem értem miért van ez. Mindenféle kaját eszek és szinte mindent megeszek. Kérlek segítsetek

A hülye válaszoktol pedig kíméljetek kérlek!



2020. jan. 2. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szedj B-komplexet, idegesség ellen és étvágynövelésre is jó. Fehérje is kell a megfelelő mennyiségben, ilyen súllyal nem lehet valami sok izom rajtad.

Van, hogy egész nap nem eszel, és amúgy se sokat, ez épp elég ok lehet arra, hogy ne tudj hízni. A stressz kezelésére, lazításra van sokféle lehetőség, gyógynövények, gyógyteák, egy kis séta vagy mozgás, jóga, tánc, meditálás, zenehallgatás, beszélgetés barátokkal stb. Jó lenne, ha nyugodt körülmények között tudnál enni, nem idegesen vagy kapkodva, legalább 3x naponta.

2020. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, én eszek rendesen, van h naponta 5 szor hatszor, de egyszerűen már nem mennek fel a kilók mindig Meg akadok 42 nel. És igen volt olyan h nem ettem egy egész napig, de azt ki pihentem és mentem tovább, nem annyira stresszes az életem tehát nem attól van. Ha mégis akk is szedek magne b6 ot meg gyógytea is iszok és rendszeresen sportolok szv valszeg nem ettől van. Viszont szívesen fogadok meg tanácsod mert szeretnék már legalább 45-48 kg között lenni
2020. jan. 6. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni, mit és kb. mennyit ettél pl. tegnap?
2020. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen

Például tegnap nem reggeliztem (hozzateszem csak hétvégente reggelizek de akk is csak azért mert 10 körül kelek és akk már éhes vagyok) és vittem két szendvicset és egy jó reggelt kekszet, amit megettem a suliban a délelőtt folyamán. Ebédelni nem ebédeltem mert 2 kor volt vége az óráimnak és a menzán nem volt hely, úgy voltam vele, majd ha hazaerek eszek valamit. Ettem két db virslit! Majd vettem egy fél tábla csokit és megettem. Estére hideg kaját, pl szalámit, egy szendvicset ettem és ennyi.

2020. jan. 9. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez elég egyhangú és tápanyagszegény volt. Szénhidrát szénhidráttal (cukor, liszt), meg egy kis virsli. Az emésztésed rendben van? Jó lenne, ha legalább naponta egyszer ennél rendes főtt ételt, akár vacsorára. Hús, köret, zöldségek. Hideg ételnek a kenyér mellé sajt, túró, tojás, nyers zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak. Ajánlom a kalóriabázis nevű oldalt, ott ki tudod számolni a kalóriát és a makrókat (fehérje, zsír, szénhidrát). Neked nyilván nem fogyás, hanem hízás a cél, úgyhogy mindenből többet kellene enned, mint a napi ajánlott mennyiség, napi 3-5 étkezésre elosztva. Mellette egy kis edzés nem ártana (heti 3x), hogy felmenjen rád egy kis izom is, nem csak háj.

Ha egy hónap alatt minden nap 500 kcal-val többet eszel, mint amennyit felhasznál a szervezeted (az edzést is beleszámítva), és nem jön fel egy kiló sem, akkor érdemes lenne megnézetned a pajzsmirigyed, illetve hogy nem vagy-e érzékeny valamire (pl. glutén, tej).

2020. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oksi, meg nézem majd ezt az oldalt

Am én sportolok sokszor tehat nem vagyok az az el hagyom magam típus meg szoktam enni főtt kaját is, csak a tegnapi nap kérdezted és akk nem volt, de Meg nézem ezt az oldalt és köszönöm a tanácsod nagyon hasznos volt.

2020. jan. 11. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!