Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan pótolják a glutén...

Hogyan pótolják a glutén mentes és egyben a tejtermék mentes étrendnél az ezekben lévő ásványi és tápanyagokat, stb?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak hogyan hanem még egy olyan kérdésem volna,hogy miket kell pótolni ezek elhagyásával?

Válaszaitokat,esetleg tanácsaitokat előre is köszönöm szépen!



2020. jan. 4. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha az evolúcióban úgy fejlődünk ki, hogy gond nélkül megemésztjük a tejet felnőttkorunkban is, nameg a glutént, akkor okozhatna ezek megvonása bármilyen hiányt. De mivel rendkívül sok embernek van gondja ezek megemésztésével, látszik, hogy az evolúció nem ezeket vette alapélelmiszereknek, amiknek biztosítani kellene a fennmaradásunkat. Csak nem szabad hagyni, hogy leegyszerűsödjön az étrended, de a glutén és a tejtermékek kerülése pont ez ellen fog hatni, hiszen Te is felfedezel egy csomó új kaját ezáltal, amik akár sokkal gazdagabbak is lesznek, mint az elhagyott gabonák. Ezen az oldalon tételesen összehasonlíthatod az elhagyott ételek tápanyag és ásványianyag tartalmát az újakkal: tps://www.nutritionvalue.org
2020. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
A link helyesen: [link] Ha a keresőmezőben elkezded gépelni az adott élelmiszer nevét (angolul), kiadja a listát, hogy milyen formákban tartalmazza azt a rendszer. Aztán kiválaszthatod a porciót is, hogy milyen mennyiségre néznéd meg az összetevőket.
2020. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Ja és ezek csak nyilvánvalóan közelítő értékek, hiszen a tápanyagban eltérés van attól függően, hogy pl. milyen művelési módszerrel termeltek meg egy növényt vagy milyen körülmények között tartották az állatot, mivel etették.
2020. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én gluténes vagyok. A búzát kukoricával, krumplival vagy rizzsel helyettesítik legtöbbször. Nem vettem észre hogy bármit pótolnom kéne, csak kenyeret, pékárut és gabonákat nem eszek, ezekből mindből van gluténmentes :D
2020. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!