Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek e koffeinérzékeny, ha...

Lehetek e koffeinérzékeny, ha kávé vagy kóla ivás után elér a végzet?

Figyelt kérdés

Ha kávét iszok,akkor pàr órán belül de egyes esetekben akár rá fél órára már puffad a hasam és menni kell wc-re.

Kólánál még a gyomrom is meg szokott fájdulni.Múltkor is vettem egy kólát amiből ittam és másnap kb 4x ért el a végzet.Este elmentem wc-re,aztán zuhanyoztam,de zuhanyzás után megint el kellett menni és reggel folytatódott.

Kiöntöttem a maradék kólát a wc-be,mert nem birtam már.

De az energiaitaltól nem szokott baj lenni



2020. jan. 6. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a koffein, sőt valószínűleg nem az, ha az energiaitaltól nincs bajod. Lehet akár két különböző anyag is a kávéban meg a kólában. Gondold meg, hogy más szénsavas italoktól, magas fruktóztartalmú italoktól stb. szokott-e bajod lenni, a kávénál meg a tejszín is okozhat gondot (ha laktózérzékeny vagy). Esetleg ha mézzel ittad a kávét, abban is sok a fruktóz.
2020. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A koffeint még letesztelheted feketetteával is (egy csésze teában közel annyi van, mint egy sima kávéban). Lehetőleg édesítés nélkül, vagy kétszer tesztelj két külön édesítővel (pl. cukor majd méz).
2020. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Feketeteától nincs bajom

De az viszont nem is élenkít

2020. jan. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!