Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hosszas rossz étkezési szokáso...

Hosszas rossz étkezési szokások utáni helyreállás?

Figyelt kérdés

1-2 évig nagyon rosszul étkeztem.

Általában kihagytam a reggelit amit egy kávéval helyettesítettem.

Volt hogy naponta vagy egyszer-kétszer ettem.

De akkor bepótoltam a napi kimaradást :D

Rászoktam a kávéra és az energia italokra meg a kólára is.

Változott a munkarendem is így éjszaka sokat voltam fent és reggel sokáig aludtam.

Ekkor hagytam abba az edzést is így felugrott kb 2 év alatt 12-15kg.

Volt amikor pár napra rendbe raktam a kajámat de a végén mindig a fenti szokásokhoz mentem vissza.


Elkezdtem edzeni újra és érzem hogy nehezebben emésztem meg az ételt.


Ilyenkor a normaflore vagy ehhez hasonló emésztés "helyreállítók" segítenek ?



2020. jan. 6. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A Normaflore a bélflórádat állítja helyre, nem az emésztésed.

Egyél normálisan, és igyál eleget.

2020. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normaflore antibiotikum kúra esetén hasznos, egyébként vannak jobb probiotikumok, amikben többféle probiotikus törzs van, nagyobb csíraszámmal. De ezek is akkor lesznek hatásosak, ha mellette egészségesebben táplálkozol.

Az energiaitalokat és a kólát hagyd el, kávé maradhat (de ne túl sok). Egyél olyan ételeket, amik nem okoznak neked emésztési problémákat. Húslevest nagyon ajánlom.

Pár napnál tovább kellene kitartanod, 2 hét alatt már hozzá lehet szokni az új étrendhez, és könnyebb lesz tartani (feltéve, hogy minden fontos tápanyagot tartalmaz). Az éjszakai alvás is nagyon fontos. Ne eddz teli gyomorral, hagyj időt az emésztésre.

2020. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az alapokat tudom.

Étkezésemet már rendbe raktam de keresek valami kiegészítőt ami segítene.

Erre voltam csak kíváncsi.

2020. jan. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!