Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi miatt lehetnek pattanások...

Mi miatt lehetnek pattanások a mellkasomon, homlokomon, hátamon? (vegánság? )

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja próbálkozom a vegánsággal, és több, mint fél éve nem eszem húst.

A hús elhagyásával semmi változást nem láttam, és a 2 hónap vegánságból az első hónap alatt sem (azt leszámítva, hogy sokkal energikusabb lettem és elmúltak a "kajakómáim"). Viszont az utóbbi pár hétben nagyon sok pattanásom lett, ami eléggé zavaró.

Hallottam olyanról, a teljes értékű növényi értend kapcsán, hogy tisztulási folyamat, viszont nem vagyok 100%ig teljes értékű étrenden. (tudom, hogy ez lenne a legjobb, de időhiány miatt nem tudom kivitelezni jelenleg, így ha nem főzök előre magamnak, akkor bolti feldolgozottat kell ennem)

Arra is gondoltam, hogy a mostanában fogyasztani kezdett élelmiszerek egyike lehet a hibás? ezek: szója, babfélék, fűszerek, lenmag, kurkuma, valamint B komplexet kezdtem szedni (amiről szintén hallottam már, hogy előhozott valakinél pattanást, így ha valakinek van jó javaslata, hogy simán B12 vitamint hol tudok beszerezni, jó minőségűt, annak nagyon örülnék:)

Köszi előre is, ha valakinek van valami ötlete, mit tudnék tenni a pattanások ellen! :)



2020. jan. 9. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szóját el kéne felejteni.
2020. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
A füszerek és a babfélék is okozhatnak pattanásokat.
2020. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A fűszerekről viszonylag könnyen le tudnék mondani, viszont ha se szója, se egyéb babféle, akkor miből viszek be elég fehérjét? Nálam az olajos magvak is eléggé előhozzák a pattanásokat, ezt még mindenevő koromból tudom :/

Erre valami ötlet, hogy akkor fehérjét honnan?


Első körben megpróbálom amúgy akkor a szóját elhagyni teljesen (ajj pedig úgy szeretem) meg kevesebb fűszert használni. Köszi a válaszokat!

2020. jan. 9. 13:03
 4/16 anonim ***** válasza:
Szóját szerintem is iktasd ki. Hüvelyeseket 1 napig áztasd, cseréld le többször az áztatólevet, és főzd meg rendesen. Zöldfűszereket szerintem nyugodtan használhatsz.
2020. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Külső ok nem lehet? Új tusfürdő, parfüm stb? Nem ettél túl sok cukrot/magvakat? Új gyógyszer?

Ha valamelyik étel miatt van, azt vagy teszttel derítheted ki, vagy hagyd el és egy idő után (ha elmúlt a tünet) újra egyél belőle. Ha újra jönnek a pattanások, akkor egyértelmű.

Ha elhagyod ezeket az ételeket/fűszereket, egy idő után érdemes újra próbálkozni velük szerintem. (A szója jó vagy rossz hatásáról nincsen tudományos vélemény, én szoktam enni minden nap és szeretem, de a vegánok körében is változó, hogy ki mit gondol róla.)

2020. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
mert allergéneket eszel, azért
2020. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
illetve finom aflatoxint
2020. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem váltottam tusfürdőt, parfümöt, arckrémet, semmi ilyesmit. Zöldfűszereket fogok most csak használni egy darabig, az biztos. Meg elhagyom a szóját. Pár napja ezen vagyok, egyelőre nincs változás, bár ennek nyilván idő kell:D


Allergének alatt te a szójára gondolsz? Mivel a tejet, tojást, éppen hogy elhagytam, amik amúgy allergének, ezeken kívül glutént eszem, amit eddig is ettem és semmi probléma nem volt vele. A tej miatt voltak rossz tüneteim. A többi dologról nem gondolom, hogy olyan gyakori allergén, bár kb már bármire lehet érzékenynek lenni...

2020. jan. 13. 16:06
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként cukrot nem ettem sokat (finomított cukrot konkrétan kb semmit), hacsak nem a gyümölcsökből, napi 1-3 gyümölcsöt ettem, ez nem tudom mennyire sok. Magvakat pedig direkt próbáltam nem sokat fogyasztani, lenmagot ettem napi szinten, mást csak néha - néha, bár tény, hogy így is gyakrabban, mint előtte, mikor még mindent ettem
2020. jan. 13. 16:10
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon sok olyan dolgot eszel vegyesen, amire egyenként is az emberek bizonyos hányada erősen allergiás. Nincs semmiféle tisztulási folyamat, ételallergia tüneteit vélik annak sokan. Ez egy teljesen értelmezhetetlen, nem tudományos fogalom. A veséd, és a májad tisztít (kiválaszt), nem pedig a hústól detoxolsz. Érted? Ezek az alapanyagok, amiket felsoroltál, és amivel a kihagyott húsokat pótolod, irritálják a szervezeted. Érdemes lenne orvosokat kérdezned, és nem interneten tanácsokat kérni tudatlan, megtévesztett vagy ideológiák által vezérelt közösségektől. De az jó, hogy figyelsz magadra.
2020. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!