Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy egészséges felnőtt kisétkű legyen?

Figyelt kérdés

Rólam lenne szó. Nincs semmilyen bajom, hiánybetegségem, stresszes se vagyok és stb, de az étvágyam minimális.

Vékony vagyok (176cm és 59kg), de nem kórosan. Világ életemben vékony és kisétkű voltam.

Ma is egy gofrit ettem, egy kis szelet csirkemellet krumplipürével és pár szem málnát. Este még valószínűleg 1 tányér borsófőzeléket (ha megbírok enni), van aki még ilyen kisétkű? Többnyire nem okoz élvezetet az evés, csak létfentartás végett eszek. Ha nagyon éhes vagyok, akkor azért jólesik és meg tudok annyit enni mint más ember általában.


2020. jan. 10. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan kevés, de nem ideális az összetétele. A hús, krumplipüré, gofri tömény, magas kalóriatartalmú ételek. Hol a nyers zöldség? Abból sokkal többet kéne enned. Gondolom nem sportolsz, az is megdobná a kalóriaigényed.


Szóval szerintem szimplán csak arról van szó, hogy szerencsére egészséges az anyagcseréd, és emiatt nem kívánsz többet, mint amire szükséged van. Attól még sportolnod és friss zöldséget enned azért kéne. A cukorfogyasztást ne növeld, napi egy gofri vagy ennek megfelelő még belefér. (Ha iszol cukros üdítőket, akkor azoknak a kalóriatartalma is lehet felelős a látszólag kis mennyiségért, és ebben az esetben jó lenne őket csökkenteni vagy elhagyni.)

2020. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gublug ***** válasza:

Hello.

Ha lany vagy, erdekelnel :)


En 194 centi vagyok 66 kiloval. Tobbet eszem mint te de en is igy allok a kajahoz. Nem izgat.

Majd amikor komolyabb munkat kell vegezni kicsivel tobbet eszel majd.

Arra azert figyelj h ne ehezz.

2020. jan. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eszek azért többnyire nyers zöldségeket is, de ma is ott volt a málna (amiből végül nem pár szem lett és a borsó-amik egészségesebbnek mondhatóak)

Cukros üdítőt nem iszok, utálom őket, max ízesített vizet, de azt sem mindig. Sportolni nem rendszeresen, de heti 2x lovagolok és igen, lány vagyok.

2020. jan. 11. 00:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Heti 2 lovaglás már jó lehet. Akkor szerintem minden ok, ne aggódjál.
2020. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!