Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik hozzászoktak étkezéskor...

Akik hozzászoktak étkezéskor a repetához, hogyan tudnak leszokni erről?

Figyelt kérdés

Túlsúlyban levő ismerősöm kért tanácsot, ahhoz hogyan fogyjon le ( gyógytornász vagyok, így a testmozgáshoz tudtam főként hozzászólni) javasoltam a kalória számon tartását is , amit megeszik, mert ha annál többet mozog, gondolom úgy lesz fogyás...


De.. amikor ahhoz a részhez értünk, hogy legalább a főétkezésnél álljon meg egy tányérnál.. azt mondta az neki nem megy.. viszont! A vacsorát sokszor kihagyja, éhesen megy ágyba tehát a koplalás ezidőtájt meg megy.


A legutóbbi vérképe enyhén magasabb vércukorszintet mutatott így tovább kell mennie cukorterheléses vizsgálatra. Ez lehet attól, hogy naponta 2-3 szír eszik , akkor viszonylag nagyobb adagot és sok idő kimarad az étkezések között?


Mit tudnék javasolni, hogy könnyebben elviselhetőbb a diétát.. 28 éves fiatalemberről van szó..

180 cm/ 120 kg


2020. jan. 19. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Többször egyen keveset, én 20kg feleslegtől szabadultam meg, számolni miben mennyi van. Van ez a BMI kalkulátor interneten ami pontosan kiszámolja hogy mennyi az ideális testsúly, mennyi kalóriát kell bevinni, pl neki a súlyához 3100kcalt kell bevinni a normális napirendhez, fogyáshoz érdemes kevéssel lejjebb vinni - 500kcal tehát 2500—2600kcalt kell bevinnie a fogyáshoz, ja persze mellette 1,5-2l víz, tea

Zsír:60-70g

Fehérje:100g

Szénhidrát:250g

Sportolni is kellene

Az sem mindegy mit eszik. Zöldségek, nem zsíros ételek, sovány husok, halak, gyümölcs és mindent mértékkel

2020. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne hagyja ki a vacsorát, egyen, csak ne nehéz, hanem könnyű vacsorát, mert másnap úgy ki lesz éhezve, hogy annál jobban fogja kívánni a kalóriát, arról nem beszélve, hogy éhes hassal nem lehet jót aludni. :)

És szerintem ilyen esetben a fokozatosság a lényeg. Ha szokott enni második tányérral, rendben, egyen, csak mindig kevesebbet. Aztán a gyomor fokozatosan hozzászokik a kevesebb ételhez és elhagyhatja majd teljesen, elég lesz egy tányérral is. És persze ilyen túlsúllyal teljes étrendváltozást kell csinálni, ahhoz viszont dietetikus szakember segítségét kell kérnie.

2020. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a repeta mint szokás ennyire fontos neki, akkor azt tudnám javasolni, hogy kis tányérból (süteményes méretü) egyen, esetleg segít, ha szintén kis villával eszik. Így az "egy tányér" sokkal kevesebb kaját jelent neki, és a "repetával" még mindig nem több, mint egy normál adag. A kis evöeszköznek meg az a lényege, hogy azzal lassabban tud enni, ezért kevesebbel is jól lakottnak érzi magát.

A vacsorát nem nem szabadna kihagynia, mert akkor annál éhesebb lesz reggelre. Erre kéne valamit kitalálni, vagy az eddigi vacsorát szintén kisebb adagban, vagy valami egész mást, amit nem köt az elözö szokásokhoz.

2020. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre kisebb adagot kell tenni a tányérra úgy, hogy nagyobbnak látszódjon.
2020. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Ez lehet attól, hogy naponta 2-3 szír eszik , akkor viszonylag nagyobb adagot és sok idő kimarad az étkezések között?" - Nem. Jobban oda kellene figyelnie, mit eszik. Akkor akár repetázhat is. Szénhidrát (főleg cukor, liszt) csökkentése, sok zöldség, elég fehérje, ebédre levest is ehetne. Nem ártana a kalóriát és a makrókat is számolni (fehérje, zsír, szénhidrát).
2020. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy gondolom, hogy a napi háromnál több étkezés hosszútávon megviseli a szervezetet és farkaséhséghez vezet. Ezt saját tapasztalataim is megerősítik. Az inzulinnak van egy ritmusa. A reggeli és kora délutáni órákban magas, utána viszont csökkenő tendenciát mutat. Ha 5x étkezel, folyton magasan lesz tartva ami hosszútávon farkaséhséghez és inzulinrezisztenciához vezet.

Mert számtanilag mind egy, hogy a napi szükségleteidet hány étkezéssel viszed be. Ha kalóriadeficitet okoz, fogyni fogsz. Azok esznek napi 5-6x akik félnek az éhségtől.

Én azt mondom, merjetek éhezni. Ha egy ilyen apró örömről mint az étel iránti szeretet nem tudunk lemondani, mégis mire lesz erőnk?

Nekem a böjtölés nagyon sokat segített. Főleg az időszakos böjtölés (intermittent fasting). 16 óra nem evés, 8 óra evési ciklus. NORMÁLIS és MINŐSÉGI ételeket fogyasztva igen hatékony. Sokan átbillennek, hogy "bármit ehetek, úgyse lövöm túl". Azoknál nem működik.

Ne kövezzetek meg! Ez a saját tapasztalatom. 20kg-ot fogytam 5x étkezéssel, de visszajött minden, mert hónapról hónapra egyre éhesebb lettem.

Minden ember más, ki kell mindent próbálni. Remélem hasznos volt a válaszom valakinek.:)

2020. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!