Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amíg nem történt meg az első...

Amíg nem történt meg az első étkezésem a napomban addig nem is érzek éhségérzetet, viszont miután megvolt az első étkezés utána egész nap kívánok mindent, úgy érzem hogy ez nem volt elég pedig de. Ez miért van? (hosszú lett sry)

Figyelt kérdés
Mikor felkelek egyáltalán nem vagyok éhes nem is jut eszembe még csak véletlenül se a kaja egyből, csak tudom hogy enni kell és eszek.. viszont miután megvolt az első étkezésem mindig úgy érzem hogy ez nem volt elég, és nekem még muszáj egyek valamit, és olyankor mindent megtudnék enni, viszont tegnap kipróbáltam hogy nem ettem egyáltalán majd csak este 6 fele és tök jól elvoltam ha anyukám nem is szól szerintem talán el is felejtem hogy enni kéne, viszont miután ettem újból előjött ez a "nem volt elég" érzés és nagyon rossz :( pedig rendes adagot ettem rendes kajából fizikailag jól is laktam de valahogy mégis tudnék még enni, aztán hiába eszek én még ugyanúgy érzem. Volt egyszer olyan hogy már feszült a hasam annyit ettem szó szerint már fájt mozdulni se tudtam szinte, de még mindig ettem volna, és egészen addig tart ez a "kívánás" "beakarok falni egy féldisznót" érzés míg nem alszok egyet, mert miután felkelek eltűnik ez az egész kívánás zabálhatnék érzés. Ez mi lehet? bekattantam?

2020. jan. 19. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Az ízfokozók miatt. Főleg a cukrok.
2020. jan. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvass utána a ghrelin és a leptin nevű hormonoknak, lehet, hogy ott lesz a bibi. De az is lehet, hogy az ételek összetétele nem megfelelő neked, pl. túl kevés benne a fehérje, ezért nem bírod abbahagyni az evést.

Reggel én sem szoktam éhes lenni, nem esik jól a reggeli, így általában csak iszom délelőtt, ebédre szoktam igazából megéhezni. Nekem ez sosem okozott problémát, jól tudok lakni normál adagokkal.

2020. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!