Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amióta nem eszek húst, nem...

Amióta nem eszek húst, nem járok rendesen nagy wc-re. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Pár hete nem eszek húst, próbálok áttérni a növényibb alapú táplálkozásra, azonban az emésztés nincs 100%on,amióta nem fogyasztok húst. Lehetséges ez?

18/L



2020. jan. 20. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetséges, te magad vagy rá a példa.
2020. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont azt olvastam, hogy a húst nehezebb megemészteni, és a növényi alapú táplálkozás jobban felpörgeti az emésztést. Emiatt ez kicsit zavaros. Nem inkább gyakrabban kéne wc-re járnom, mint eddig?
2020. jan. 20. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kap a gyomrod (vastagbél) növényi zsiradékot, székrekedés lesz a vége. A növényi táplálkozást nem lehet hűbelebalázs módjára csinálni.
2020. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lehet, és itt nem is vegánságrol, hanem max vegaságról van szó :) minden nap 30g magvajat/magot megeszek, emellett kókuszzsirt és olívaolajat is használtok.
2020. jan. 20. 17:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és sajtot is napi szinten eszek.
2020. jan. 20. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hülyeség, hogy a húst nehéz megemészteni. A tejben lévő kazeinre inkább igaz. A növények között is van sok olyan, ami nehezen emészthető, pl. hüvelyesek, zöld leveles zöldségek, de ez nem feltétlenül okoz ilyen problémát. Ha sok gabonát, lisztes ételt eszel, az viszont okozhat szorulást, egyeseknél a sok tejtermék is.
2020. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Miért ne lehetne lehetséges?

2. Bármiféle diétaváltozásra reagálhat furán a szervezet eleinte.

3. Növényi alapú és növényi alapú étkezés között is van különbség.

(4. Igazából nekem is hasonló volt, bár én örültem neki, volt egy állandósult nagyon enyhe hasmenésem, ami elmúlt mióta nem eszek húst.)

2020. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én fél évig nem ettem húst, és naponta legalább 2x mentem megrakni a wc-t. De egyszer volt hogy 5x.

Az étrendem annyiban változott hogy semmi húst, zsírt nem ettem, azonkívül mindent amit értem. De rengeteg zöldséget. Tavasztól őszig, pont zöldség gyümölcs szezonban. Falun lakok, tele a kert zöldséggel, barack, meggyfával, 15 féle friss fűszernövènnyel. Szóval olyan salátàkat kevertem hogy kb. Minden benne volt Még a kutyám is megnyalta mind a 10 újját. :)

2020. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyél minél több zöldséget, gyümölcsöt, igyál sok vizet, a citrusfélék is segíthetnek, meg hát a kávé is. :)

Nem tudom azóta mi a helyzet, de ezekkel érdemes próbálkozni.

2020. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!