Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a tej és...

Miért egészségtelen a tej és a hús?

Figyelt kérdés
Egyre többen vannak akik a vegán étrendet választják, itt ezek tiltottak.
2020. jan. 21. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Ki mondta, hogy egészségtelen?
2020. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tojást kifelejtettem, az is miért egészségtelen. Sokan mondják, hogy undorító, hogy a tyúk menstruációjának melléktermékét megesszük..
2020. jan. 21. 15:46
 3/7 A kérdező kommentje:
A vegánok mondják. Az egyik legfőbb állítás, hogy hazugság, hogy mindenevők vagyunk, mert akkor nagy szemfogaink lennének.
2020. jan. 21. 15:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Végülis a tejet a nőstény szarvasmarha termeli, de csak a megtermékenyítéstől számított pár hónapig.


A felnőtt egyedek nem isznak tejet, meg ez az anyag a kis szarvasmarhák szervezetéhez van idomulva, a mi fajunk távol áll a szarvasmarháétól.


Ja és amit a boltban árulnak tejet, azt úgy hallottam porból csinálják, nem sok köze a tejhez.

2020. jan. 21. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Mondjál még pár ilyen okosságot. 😂
2020. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vega vagyok, a tejet pedig utálom, szóval semmi "érdekem" nincs ezt írni, de: ekkora sületlenségeket rég olvastam. :D

- Tojás: most akkor egészségtelennek, vagy undorítónak tartod? Semmi köze egymáshoz a kettőnek.

- Hús: nem egészségtelen. A feldolgozott, tartósított húsok valószínűleg egészségtelenek, és bizonyos mennyiség fölött akár betegségekhez is vezethetnek, de ennek nem a hús az oka, hanem az, hogy hogyan dolgozzák fel. Valamint sok országban felmerül, hogy a levágásra tartott állatokat túlgyógyszerezik antibiotikumokkal, emiatt nem a legbölcsebb sokat fogyasztani a húsukból. De maga hús, így általánosságban mint alapanyag, NEM egészségtelen.

- A tej totálisan fölösleges az emberi szervezet számára (értelemszerűen leszámítva a csecsemőkorban fogyasztott anyatejet), de amennyire tudom, nem káros. Esetleg ugyanúgy mint a húsnál, ha a tehenet olyan dolgokkal tömték, akkor a tej se lesz a legegészségesebb.

A szemfogról meg annyit, hogy az embernek elég sok szerve elsatnyult az eszközhasználat fejlődésével párhuzamosan. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mindenevők vagyunk-e, egész egyszerűen mára még a húskedvelőknek sincs szüksége olyan fogazatra, ami alkalmas egy állatot leteríteni, és nyersen szétmarcangolni, hiszen ott a kés és a villa. Mindazonáltal VAN szemfogunk, ami határozottan megkülönböztethető a többi fogunktól. Egyszerűen az emberi lény mára elég "nyeszlett", ha azt nézzük, hogy pucéran eszközök nélkül kicsapjuk a vadonba. Ez nem étrendtől függ.

2020. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Többek között az állatokban felhalmozódott glifozát miatt. Ez egy totális gyomirtószer, aminek az eü határértékét az utóbbi 40 évben a húszszorosára emelték, mert különben minden állati termék veszélyes hulladéknak számítana.

Meg azért is, mert a nyugati étrenden élő felnőttek (illetve most már egyre több gyerek is) áteresztő bél szindrómában szenved, és ezért a sok állati fehérje autoimmun betegséget eredményez.

2020. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!