Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl evés zavarom van. Hogy...

Túl evés zavarom van. Hogy tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés

Mindig vékony voltam de kb 3 éve hogy ez kezdődött és most olvastam utánna hogy ez akár stressz és érzelmek hatására is kialakulhat. Valószínűleg nálam is ez volt (iskola miatt stressz és mostanában nem megy jól a sorom).

De ha fel is ismertem, mit tehetek ellene?

Próbálok egészségesen is enni de egyszerűen amikor nem kötöm le az agyam akkor csak a kaján jár az eszem. Ha otthon vagyok és úgymond "unatkozom" akkor a legrosszabb. (Próbálom én lekötni az agyam de amikor otthon tanulni kell stb. akkor egyszerűen nem tudok mit tenni ellene)

A másik hogy emiatt sosem érzem magam éhesnek és csak nagyon ritkán érzem magam teltnek.

Már nagyon zavar a felesleg.

És már nem is értem. Ha ti vékonyak vagytok akkor ti csak ritkán szoktatok snacket enni? Vagy nem kívánjátok az ételt?

Kérlek rendes válaszokat írjatok!

166cm, 60kg 17/L vagyok.


2020. jan. 21. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 166 cm pont jó a 60 kg-hoz . Akarat erő kell nagyon nagy hogy ne egyél mindig.
2020. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 éve 14 éves voltál. Ebben a korban jellemző, hogy nagyon sokat esznek az emberek, kell a fejlődéshez, tanuláshoz a sok energia és tápanyag. Előtte persze, hogy vékonyabb voltál, máshogy néz ki egy kistini mint egy majdnem felnőtt nő.

Miket szoktál enni? Ha csak nyomokban van benne fehérje, hasznos tápanyagok, attól is lehet, hogy nem tudsz leállni az evéssel.

Én ha éhes vagyok, rendes ételt eszem (normális adagokat), nem snacket vagy édességet. Étkezések között - ha még nincs itt az ebéd stb. ideje - gyümölcsöt, magvakat (pl. pár szem mandula, kesudió), vagy iszom egy kávét. Desszertet főétkezés után szoktam enni, naponta 1x, több nem is hiányzik. (53 kg vagyok, de voltam 65 is.)

A súlyod normális, de ha úgy érzed, van rajtad felesleg, akkor javaslom, hogy táplálkozz egészségesebben (nem fogyókúra) és kezdj el sportolni, edzeni. Unatkozás helyett pl. otthon is tornázhatsz, vagy néha menj el kicsit futni, közben hallgathatsz zenét is. Nem kell túlzásba esni, de egy kis mozgás biztosan jót fog tenni. Ha épp nem megy a tanulás, akkor állj fel és tornázz 5 percet, nyisd ki az ablakot is, ez felfrissít.

2020. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat! Próbálok egészségesen enni, minden nap eszek salátát, néha magvakat és gyümit, de mikor rámtör az ehetnék nagyon ritkán tudom visszafogni magam. Az unatkozomot pedig úgy értettem, hogyha tanulnom kéne vagy olyan dolgot kell csinálnom amit nem akarok akkor is olyan étvágy tör rám és inkább helyette lemegyek a konyhába enni. Egyébként hetente egyszer szoktam menni futni, csak most a rossz idő miatt nem megyek. Nekem az ideális 54kg körül van (mi régen is voltam)
2020. jan. 22. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!