Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Éhes vagyok még mindig, mit...

Éhes vagyok még mindig, mit tegyek? Miért vagyok éjjelente éhes?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy így is 100 kiló fölött vagyok bőven, és már megettem egy rio mare tonhalas konzervet egy nagy zsömlével kb 10 perce, mert nem bírtam magammal és konkrétan éhes voltam, pedig olyan 9 körül vacsoráztam pirítóst mindenféle zöldséggel. Aludni nem tudok, mert éhesen nem tudok lefeküdni és alapból is bagoly típus vagyok, hajnali 2-kor fekszem le és délután 2-kor kelek fel, szóval 1,5 óráig kb még nem tudok aludni. Iszok mint állat, tehát nem szomjas vagyok. Ilyenkor mi a teendő? És nagyon sokszor este éhes vagyok.

2020. jan. 22. 00:32
 1/7 anonim válasza:
Egyél?
2020. jan. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egészséges. És csak hízok, mint a házi disznó.
2020. jan. 22. 00:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hirtelen csokkenteni a kaloriat, mert ugy ehes leszel... Fokozatosan kell csokkenteni...
2020. jan. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nézz utána hogyan érdemes étkezni.

Reggel 6-tól este 18-ig bármit ehetsz mert le mozgod, este 18-tól reggel 6-ig csak könnyű kaja, zöldség, gyümölcs stb..

Mozogj,sétálj minél többet fokozatosan, alakítsd ki a heti étrendedet plusz a mozgást, gyors séta is jó, próbálj meg minden nap ugyan akkor enni, reggel és délután mozogj, ha ki tudsz alakítani egy rendszeres életmódot akkor ez a gond egy idő múlva meg fog szűnni 1 hónapig tart még meg tudod szokni.

2020. jan. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Korod? Nemed? Mit dolgozol? Fizikai munkád van?

Amit javasolni tudok, az az, hogy keresd fel az orvosodat. Küldjön el teljes vérképre, nézesd meg a pajzsmirigyedet, a vasadat. A pajzsmirigy okozhat ilyen 12 órás alvásokat és éhséget. A másik dolog, de ez tényleg a te magánügyed és nem akarok beleszólni, de sürgősen életmódot kell váltanod. Próbáld magad elaltatni este időben, mert ez az éjszakai bagoly életmód nem tesz jót. Gondolom azért nem tudsz elaludni időben, mert nem fáradsz el. Este sétálj, csavarogj egy nagyot. Majd hazaérve készítsd fel magad az esti elnyugvásra. Tusolás, ágyból tévézés vagy olvasás kb 22:00ig, utána mobilt, laptopot, tévét kikapcs és teljes nyugalomban próbálj elaludni. Csend és sötét legyen. Tudom, hogy nehéz átállni, de ha nem akarsz kikészülni muszáj megpróbálnod. Én is voltam így, mert beleestem abba a hibába, hogy még éjfélkor is neteztem, aztán mindig mondtam magamnak, hogy na még ezt az egy cikket elolvasom, még gyorsan felnézek ide vagy facera, stb. Aztán gyakran lett 3 óra is mire letettem a telefont... Csak én nem alhattam 12 órát csak 3at, nagyon max 4et, mert kelnem kellett a útnak indítani a családot, és nekem is be kellett érnem 8ra a munkhelyemre. Egésznap tompa voltam és zombi. Délután nem tudtam a gyerekkel foglalkozni, mert ahogy hazaértem elaludtam a kanapén, és ott bólogattam 1-2 órát. Gyakran 18:00kor álltam neki főzni, mosni, stb. És rájöttem, igaz, hogy a kamasz gyerekem és fiam döbbentett rá, hogy ez így bizony nem lesz jó. Akkor elhatároztam, hogy erős leszek és megpróbálok javítani ezen. Most már emberi időben tudok aludni, normálisan kelni. A szervezetemnek is jobb.

2020. jan. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A vércukrod rendben van? Én is folyton éhes vagyok, mert evés után magas a cukrom, az megdobja az inzulinszintet is, ami éhséget okoz. :(
2020. jan. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: 9-kor ettél valamit, amiben szinte semmi fehérje nem volt, csak szénhidrát. Ezután 3,5 órával megéheztél - én azon csodálkozom, hogy nem hamarabb.

Éjszaka aludni kellene, ahogy előttem is írták. 9-kor vacsorázz (nem csak szénhidrátot, ehetnél pl. rántottát zöldségekkel), legkésőbb 11-éjfélkor menj el aludni (mielőtt még beütne az éhség). Reggel 8-ra állítsd be az ébresztőt, és kelj fel, hogy másnap este időben el tudj aludni. Reggel, ha nincs más dolgod, csináld azt, amit éjszaka szoktál alvás helyett.

Másrészről: ha túlsúlyos vagy, elmehetnél kivizsgálásra (ezt is írták előttem), IR, pajzsmirigy legyen benne. Nézz utána a jellemző tüneteknek, ha ezekből többet is tapasztalsz, akkor kezdj el megfelelő diétát folytatni. Ha eddig nem tetted, mozogj többet, ez is segíthet abban, hogy estére kellőképpen elfáradj és el tudj aludni.

2020. jan. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!