Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mást is ennyire fingat a zab?...

Mást is ennyire fingat a zab? hiába áztatom akár egy éjjelen keresztül és főzök belőle kását, semmi. Mit tehetnék még? Mondjak le róla teljesen?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Létezik zab allergia. Nem biztos, hogy erőltetni kell.
2020. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld meg egyszer előzetesen 10-20 percre betenni 120-150°-os sütőbe sterilizálni. Ezek a malomipari termékek nincsenek sterilizálva és a felszínükön rajta vannak a megtelepedett mikroorganizmusok, amelyek aztán a belekben a kedvező környezetben szaporodnak és életműködést folytatnak, ami többnyire gáztermeléssel jár együtt.
2020. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
voltam már ételintolerancia vizsgálaton, negatív volt a zab
2020. jan. 22. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sem bírom, túlságosan rostos a gyomromnak, nem tudom megemészteni.

Kölest, rizst, bulgurt, kuszkuszt eszek helyette.

2020. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én minden nap zabot reggelizem és még soha nem éreztem ezt a hatását
2020. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt ilyen hatása még, pedig sok ételtől felpuffadok egyébként.
2020. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez szerintem nem allergia vagy intolerancia, hanem egyszerűen nem tudod emészteni. Allergiás úgy is lehetnél valamire, hogy nem vagy rá intoleráns, a tüneteik is teljesen mások, az intolerancia teszt nem mutatja ki az allergiát és vice versa.

Engem nem fingat a zab, ellenben a csicsóka nagyon és nemcsak orkánt csinál, hanem iszonyú bélgörcsöket is, ami nem lenne szükségképpen a szél velejárója. Pedig hivatalosan a csicsóka egy könnyen emészthető, egészséges cucc és gyerekkoromban nekem sem volt vele bajom. Ahány bél, annyi szokás. Vagy annyiféle bélflóra, meg felszívódási képesség.

2020. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!