Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Beszéljek az alábbi problémámr...

Beszéljek az alábbi problémámról a háziorvosomnak? Hosszú leszek.

Figyelt kérdés

Régebben (még 8-10 éve), elég komoly evészavarral küzdöttem, bulimias voltam főleg, rövidebb anorexiás periódusokkal. Nagyjából kigyógyultam, a hányós része a dolognak teljesen meg is szűnt, arra képtelen lennék már, viszont az örökös diéta-mánia mindig visszatér, főleg stresszes időszakokban. Most is egy ilyen időszak van, és az elmúlt időben (lassú folyamat volt, kb egy ev óta) 65 kilóról 58-ra fogytam, és anno elhatároztam, hogy itt meg fogok állni. 173 centi magas vagyok egyebként, tudom, hogy ez meg nem kóros soványság alapvetően, de mindenki lesoványoz már. Azonban úgy érzem még lejjebb és lejjebb kell fogynom megint, és az utóbbi 2 hónapban nagyon erősen jelen van ez a kényszer,és rettegek a hízástól. Rengeteget mozgok, próbálok egészséges eteleket enni, azonban nagyon beszabályozom, mikor és mennyit. Ha kicsit tartalmasabbat eszem elfog az erős bűntudat, és ezért előfordul, hogy a nap további részében nem eszem semmit. Volt olyan, hogy déltől már nem ettem, vagy ha igen, akkor is jellemzően salatát, vagy valami gyümölcsöt. Allandóan figyelem a súlyom és ha felugrik egy kiló, egyből bekeményítek, és dupla annyit edzek, holott tudom, es felfogom, hogy ilyen mértékű súlyingadozas lehet természetes, meg víz stb, de akkor is bűntudatom van. Nem látom magam jelenleg kövérnek, de annyira beleszerettem abba az erzesbe, mikor látom, hogy megint fogytam, hogy még lejjebb akarok menni, holott masok szerint meg már most is sovány vagyok kicsit. Ez is megint egy ártalmatlan leadok 3-4 kilónak indult, most tartok -7 kgnàl, és úgy érzem nem tudok megállni. Ezért ijedtem meg egy kicsit, mert megszólalt a vészharang a fejemben, és felismertem, hogy ilyen amikor átesik az ember a ló tuloldalára, hiszen régen is ez volt. Felismerem, de ahhoz nem vagyok mindig elèg erős,hogy változtassak ezen. Tudom, hogy ez alapvetően pszichológus /pszichiáter kompetenciája, de a jövőhéten más okból kifolyólag megyek a házidokimhoz, aki egyben belgyógyász is egyébként, és ezért kerdezem, hogy szerintetek érdemes megemlítenem neki? Azt tudom, hogy nem egyből nyugtatót ír fel, nem olyan, de hàtha tud tanacsolni valamit.

Mielőtt valaki azzal jönne: van csaladom, és munkám,tanulok is még mellette,szóval nem,nem az van, hogy unatkozom és nem tudok mit kitalálni. Épp ez az, hogy nálam ezt a stressz,a megfelelni akarás váltja ki, csak úgy érzem megint kezd elfajulni a dolog, ezèrt akarom csírájában elfolytani, mielőtt eldurvulna megint.

Kérlek ne trollkodjatok, csak komoly válaszokat szeretnék!



2020. jan. 25. 13:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és anno jártam pszichológushoz eleg sokáig,és azt hiszem most is fogok, ha ez így .egy tovább, csak a dokimhoz előbb eljutok, ezért merült fel bennem a kérdés.
2020. jan. 25. 13:56
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Mondandódat azért fogd rövidre,mert aznap még mások is orvoshoz szeretnének kerülni .
2020. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
*elfojtani
2020. jan. 25. 13:59
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván nem fogom ilyen bő lére ereszteni, de itt ti, akik nem ismertek, nektek felvázoltam, hogy mi van.
2020. jan. 25. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, hogy felismerted a problémát, és ha úgy érzed segítségre van szükséged, hogy ne menj el nagyon negatív irányba(aneorexia akár) a fogyást illetően, érdemes lenne megemlíteni az orvosnak.
2020. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Anorexia*
2020. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igen, úgy érzem beszélnem kell erről egy kívülallóval, ill. tanácsot kérnem.
2020. jan. 25. 14:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Bátran beszelj erről az orvosodnak.
2020. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Sajnos gyakorlatilag 14-18 éves korom közt eleg keményen benne voltam, aztán ahogy mondtam, a bulimia része teljesen elmúlt, 21 éves voltam, mikor utoljára 1-2 napra visszaestem, de ez a fogyás mánia kisebb megszakításokkal állandóan jelen van, csak van,amikor nem ennyire erőteljesen. Az valóban szerencse, hogy mivel megjártam ugyanezt tiniként, tudom, hogy ilyenkor ha nem állok le valahogy, baj lesz, ez a határ. Anno, nem ismertem ezt föl, és nem is akartam segítséget kérni, az se érdekelt, kb ha az utcán esek össze, vagy belehalok, ezért fordult súlyosra a helyzet. Ma már ez nem így van, ezért kell egy kis külső segítség.
2020. jan. 25. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a háziorvos is pszichológushoz fog küldeni. Az evészavar lelki eredetű betegség.
2020. jan. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!