Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van bűntudatom evés után?

Miért van bűntudatom evés után?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, bulemias voltam egy eve. Igy nagyon nehez. Probalok egeszsegesebb eteleket enni, de hetvegen mindig sok egeszsegtelen kajat eszek. Nem tudok ellenallni neki, egyszerre meg eszek egy tabla csokit es egy talca sutemenyt. Miutan megettem szornyu buntudatom van es rogton azon gondolkozok hogy hogy tudom jovoheten helyre hozni. Masnap alig eszek ilyenkor. Mar nagyon bele faradtam ebbe es alig fogytam valamit.. 5 honap alatt csak 4 kilo ment le, ezt az eredmenyt egy honap alatt is siman el lehetne erni szerintem..

De a problemam inkabb az, hogy ennyire buntudatom van, es sanyargatom magam. Mikor ettem volt hogy elkezdtem sirni hogy milyen szornyen erzem magam. Masnap mikor felkelek mindig arra gondolok hogy mennyit hizhattam, sokkal koverebbnek latom olyankor magam.. Mitol lehet ez? Nagy baj? Hogy lehetne ennek vege?



2020. jan. 27. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű akaratgyenge vagy.

Aki le akar fogyni az lefogy, és nem csábul el minden édes sza rtól.


(Én pl. januárban kezdtem és eddig 6,5 kilót fogytam. 20-at szeretnék.)

2020. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazad van.. össze kell szednem magam
2020. jan. 27. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld hanyagolni az édességeket és a lisztes ill. zsíros ételeket.

Ha megéhezel egyél meg 1-2 sárgarépát és/vagy egy adag natúr pattogatott kukoricát + sok folyadékot. Az eltöm.

Este 6 után NE egyél.

Ha ezeket betartod, fogyni fogsz.

2020. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyél normális ételeket, legyen meg a reggeli, ebéd, vacsora, rendes időben. Ne címkézd az ételeket, mi egészséges, mi nem, főleg azért, mert lehet, hogy nem is jól ítéled meg. Ha sütit, csokit kívánsz, edd desszertként egy normális ebéd vagy vacsora után, és ne sokat, hagyj a következő napra és a családtagoknak is.

Lehet, hogy azért nem fogysz, mert eleve alacsony a súlyod, és/vagy mert összevissza koplalsz és falsz, vitaminhiány is esélyes. Dolgozz az önértékelési problémáidon.

2020. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha betartod amiket az utolsó összeírt, egészen biztosan hízni fogsz.


(Azóta, hogy először válaszoltam már -7 kilónál tartok.)

2020. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sütit is ehetsz, viszont az a cukor mennyiség, ami egyes édességekben benne van, bődületesen sok. Nem tudom mennyi idős vagy, de elkezdhetsz otthon magadnak sütögetni. Rengeteg minden mentes sütemény van, amik például nagyon jók (apukám csak azokat ehet, szóval tudom). Ha csoki, akkor már egyél étcsokoládét, de azt se sokat. Valamint legyen otthon mindig gyümölcs! Ha meglátsz valami édességet, menj a hűtőhöz és egyél gyümölcsöt. Hidd el, ha normálisan eszel, akkor nem lesz bűntudatod sem.
2020. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Honnan tudod, hogy nem 40 kilóból akar fogyni? Vagy hogy nem úgy próbál fogyni, hogy pl. egész nap csak abonettet és öntet nélküli salátát eszik? Az feltűnt neked, hogy táplálkozási zavarral küzd? A falásrohamok is arra utalnak, hogy nem jó módszerrel próbál fogyni, nem feltétlenül akaratgyengeségről van szó.

Szép, hogy ennyit fogytál, a te tanácsaidtól viszont lehet, hogy előbb-utóbb kórházba kerül.

2020. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1 éve kuzdottem eves zavarral... pszichologushoz is jartam egy darabig.. Ezert nehez ujra bele kezdenem a dietaba, de mar ugy gondolom jo uton jarok. Heti 4x 45percet edzek, van mikor kardiozok es neha erositek.

Az etelt 1200kcal korul szoktam szamolni de a gyumolcsoket nem szoktam bele szamolni max a banant. A legtobb kaloriam egy nap a heten 1600 volt.

2020. jan. 31. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!