Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségetelen ha sök nyers...

Egészségetelen ha sök nyers zöldséget eszem? Példáúl karalábét is meg répát, meg friss borsót is szoktam néha, káposztát. De nyersen, megtisztítva megmosva meghámozva. Ez okozhat bajt?

Figyelt kérdés
2020. jan. 29. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem tudom, kire hogyan hat, én gyerekkoromban rendszeresen ettem, aztán egyik pillanatról a másikra olyan görcs állt a hasamba, hogy azóta sem eszek semmilyen zöldséget...
2020. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek igenis egészségesnek számítanak. A borsóról hallottam azt, hogy ha az ember sokat eszik belőle nyersen akkor tud komoly hasgörcsöt okozni.
2020. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
A vitaminhiány-hiányon és a székrekedéselmaradáson túl? Aligha.
2020. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan zöldségek, amelyek nagyon megterhelőek nyersen, nem tesz jót a bélrendszernek. Pl. Kelkáposzta félék.
2020. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is csak nyers dolgokat eszek már évek óta, és eddig semmi bajom nem volt.
2020. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mérték fontos, az egyenletes, normális kajálás a jó. Ha valamiből sok jut a szervezetedbe, akkor 1-2 vitamin napi beviteli mennyisége megugorhat, ez is probléma tud lenni.
2020. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem okoz,mert gyűlölöm ha valaki zöldségeket ropogtat,meg nyamnyog mellettem.Utálom a hangját.
2020. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném.De a nyers borsóra mondják,hogy hőkezelés nélkül mérgező(én mondjuk meg sem tudnám enni,a szagától hányingerem van)
2020. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazából sehol nem írtad hogy nem eszel mást, feltételezem eszel húst is. Úgyhogy én nem hiszem hogy bajod lenne tőle. Vitamin túladagolástól pedig nem kell tartanod, most már tény hogy a mai zöldségek sokkal kevesebb vitamint tartalmaznak mint régen. Ennek a borsó dolognak azért nézz utána biztos ami biztos. Én csak azt tudom hogy a káposztát nem ajánlatos epe betegeknek. Ha nincs ilyened akkor jó. Amúgy nyersen smoothie-ba is szokták tenni.
2020. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon is egészséges, viszont van, amit nem ehetsz nyersen, mert bajt okoz, sőt, mérgező nyersen!! Ilyenek pl a krumpli, zöldbab, padlizsán és még biztosan van, amit nem ajánlott nyersen fogyasztani, ha nem vagy biztos benne, olvass utána inkább.
2020. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!