Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tehéntej intoleranciát mutatta...

Tehéntej intoleranciát mutattak ki nálam, azonban nem tudom hogy ez tejcukor vagy tejfehérje érzékenységet jelent?

Figyelt kérdés
Vérvétellel megállapitották, hogy tehentej és tojás intoleranciám van, ez azt jelenti, hogy nem fogyaszthatom ezeket az ételeket egy ideig, vagy innentől kezdve egész életemben? Keresgélek róla neten de annyira zavarosak az információk, főleg azért mert egyik oldal azt írhja hogy diéta után visszahozható az étrendbe, másik meg azt hogy továbbra is kerülendő. Illetve az sem világos a számomra, hogy ez tejcukor vagy tejfehérje érzékenységet jelent?

2020. febr. 3. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Egy valódi intolerancia egész életen át tart. Mi van a véreredményedre írva? Laktozintolernacia vizsgálat? És pontosan mi az eredménye?
2020. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tej IgG illetve tojás IgG gyengén pozitív. 46 tápanyagos étel intolerancia lett nézve, a marhahús IgG-nél nn van írva, ezt se tudom értelmezni, Synlabnál csináltattam
2020. febr. 3. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez csak arra utal,hogy a tej valamelyik összetevőjére ellenanyagok vannak a véredben. Kösrzeti nővér vagyok Gyöngyösön, ahol szintén a Synlab-al dolgozunk. Van a Synlabnak egy specifikus vizsgálata laktóz irányába. Mi ezt szoktuk kérni,bár drágább egy kicsit (9000 forint), de ha ennek az eredménye pozitív,akkor már igényelhető rá az adó visszatérítés is. [link]
2020. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális e még. Nekem azt mondták laktózt nem lehet vérből kimutatni, szóval ez nem laktóz érzékenység, az más. IgG-t a szervezet tejfehérje ellen termel, tehát ez tejfehérje érzékenység. Nekem is ez jött ki csak nálam rendesen pozitívra, a tojás enyhén pozitívra.


Nekem az enyhe is okoz már tüneteket egyébként? Mert én a tojásnál állok hadilábon, mert volt hogy egy rántotta után szarul lettem, de összetevőként meg nem.. Nálad hogyan van ez?

2020. aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, igazad van, így félév elteltével már sikerült kitapasztalgatnom, és jelentősen több információval gazdagodtam hála az internet csodás erejének 😃

Nálam is okozott tüneteket az enyhe érzékenység is, főleg most, hogy kivontam ezeket az ételeket az etrendembol, mintha extremebben reagálna rá a szervezetem. Például a marhára, mivel tejelo állat, ugyanazok a tünetek jelentkeznek mintha tejet ettem/ittam volna. Sokszor nyomokbanosakra is tunetelek, akkor azokkal sem kiserletezem többet. Érdemes belepegetni facen ilyen csoportokban, sok terméket és trükköt tanulok onnan.

Egy dolog biztos, örülök hogy kiderult és elhagytam ezeket, sokkal jobban van a testem, mint ezelőtt. Ha most kezded, ne ijedj meg tőle, nagyon sok lemondásnak tűnik és lényegében keresned kell mindenhol a vegan feliratokat mert csak ebben fogsz tudni 100%-osan megbízni de hálás lesz a tested, és egy idő után nem is akarsz majd se csokit se semmi olyat enni amit korábban szerettél, mert nem érzel rá vágyat, hogy kellemetlenségeket okozz magadnak.😊

2020. aug. 7. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy teljesen jól vagy már!(: és ezek szerint bejött neked is a teszt és valóban valós eredményt ad.

Úgy képzeld el, hogy nekem a tej az rendesen pozitív lett, most kísérletetem, de ezek szerint a bolti csomagolt kenyeret nem bírom, hiába csak az van rajta, hogy tartalmazhat.. cipótól nem volt bajom.

A tojás ugye enyhe nekem, hát szerdán ettem egy rántottát, nem preferálom azóta most azt heverem ki (: meg menzesz alatt kétszer olyan érzékeny a hasam mióta ez kiderült! A fb csopi jó tipp köszi, lehet benézek.

2020. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Te azóta visszavezetted esetleg a tejtermékeket?

2021. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!