Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Félrenyelés esetén az étel...

Félrenyelés esetén az étel bekerülhet a tüdőbe?

Figyelt kérdés

Aszalt ananászt ettem, tudjátok azok a kos kockák. 2-3 darabka volt a számba. Eléggé furcsán nyeltem, mert beszélgettem közben, ennek hatására a fulladáskor szokásos reflex lépett fel: azonnal felálltam és elkezdtem erősen köhögni. Eleinte úgy éreztem, nem kapok levegőt, elsötétül minden, de néhány erősebb köhögés után a fulladásérzet szinte teljesen megszűnt.

Ami viszont aggaszt az az, hogy nem köhögtem fel az ételt. Tehát se ki nem köptem, se le nyeltem, mégsincs sehol. Amiatt aggódom, hogy a légcsövön keresztül esetleg a tüdőmbe ment.

Ilyen előfordulhat? Ha igen, mik a tünetei, illetve a lényeg, hogy milyen problémát okozhat?

Néha ha mély levegőt veszek, akkor kell köhintenem.



2020. febr. 6. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a tüdőbe kerül az étel, igen.
2020. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Lemehet a tüdőig sajnos, és ilyenkor tüdőgyulladást okoz.

Viszont önmaában az, hogy nem érzékelted, hogy távozott volna a "darab" még nem biztos, hogy valóban így is történt.

A hörgőkbe vagy a tüdőbe jutott idegen anyag nagyon erős irritációt okoz, akár egy apró porszem is iszonyatos köhögési ingert vált ki és azt sem érezzük távozni. Lehetséges, hogy ami lement se volt nagy darab, ezért nem vetted észre, hogy kijött/lenyelted.

Ha hétvégén nem múlnak a tüneteid, akkor hétfőn menj el orvoshoz. Ha rosszabbul lennél akkor viszont egyből menj dokihoz.

2020. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A lényeg, hogy akkor valszeg nem múlok ki az éjszaka,ha jól értem?
2020. febr. 6. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi lett belőle?


A tüdőbe jutott idegen anyag, ott beékelődhet, és esetleg később újból panaszt okoz, illetve tüdőgyulladást is okozhat.


Attól még, hogy nem éreztem lemenni, lehetséges hogy lenyelted.


Hogy vagy?

2020. aug. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!