Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Barátnőmnek van igaza a...

Barátnőmnek van igaza a tojások ügyét tekintve, kinyiffanthat a kolesztyerin? 😞😟

Figyelt kérdés

Nem értem miért mondja ezt, hogy csak a fehérje részét szabad megenni. Nem híszek az újságcikkeknek. Nekem nem kell barátnőm Valentin napi Jószív Omlettje😐


Rohadt rossz és én amúgy tyúkokat is tartok. Néha beengedem őket és őrület milyen csendesek😃

A morzsákat a kanapéból az utolsó szemig kikaparják.


Azóta nem kell utánam takarítani, anyukám is csodálkozik milyen szép állatok🐦

Barátnőm is megtűri őket de a tojás ügyében nem enged.

Napi 3-at biztos megeszek.


De a szívem érzem jó erős, dobog rendesen. Igaza van? Veszélyes lehet?💔💔



2020. febr. 7. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Napi 3 az talán tényleg túlzás, de nem a koleszterin miatt, hanem mert sokoldalúbban kéne étkezned.
2020. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eszek én mindent. Zabkását, babot, spenótot.
2020. febr. 7. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki ezt a könyvet!

[link]


Légrády doktor napi 2-3 tojást javasol.


A barátnód tuti vmi áltudományos marhaságot olvasott... :-DD

2020. febr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én napi 3-at eszek, néha többet, sárgájával együtt természetesen. A koleszterinemet 1-2 évente nézetem, teljesen normális.
2020. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az étel útján bevitt koleszterin a vér összkoleszterin-szintjében kb. 10-20%-nyit tud befolyásolni.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy szalonnát lehet velőspacallal enni éjjel-nappal :-DDD - de nem árt tudni, hogy nagyon kis mértékben lehet csupán étkezéssel befolyásolni a koleszterinszintet.


A tojás hasznos táplálék, és napi 3 tojástól senkinek semmi baja nem lesz.

2020. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tojàs igazi kis tàpanyagbomba:) nincs vele semmi baj. Én is napi 3- mat eszem. ( Természetesen mellette màs dolgokat is).
2020. febr. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!