Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Össze-visszaevés vagy gyomorro...

Össze-visszaevés vagy gyomorrontás vagy fertőzés?

Figyelt kérdés

Megettem tegnap reggel 2db csokis, 2db csokis/vaníliás, 2db karamellás (7days crossiant) ezeket így össze-vissza, közbe megettem egy snickerst, akkor megittam 500ml kólát meg ittam 2 és fél energia italt és nagyon rosszul vagyok azóta is puffadok meg hányingerem van, mert az után ettem 4 fasírtot meg ketchup meg 1 kenyér szelet felét és az tett rám nagyon erősen, mi lehet a problémám? Ahogy ettem normális ételt, tegnap teljesen ki voltam, puffadás, hányinger, elmúlt és vissza jött, este hányingerem volt csak és nem mertem inni se, mert ahogy ittam tegnap hányingerem lett, nem mertem lefeküdni félve, hogy hányni fogok és nagyon nem szeretek és nem is szeretnék.


Mi lehet a problémám ilyes szempontból, mára most éhség érzetem van kissebb rossz közérzet, a hányinger félek, hogy vissza fog jönni, tegnap délután 15:00 óta nem eszek és csak koplalok, vizet iszok lassan, minimális kortyonként, esetleg mi lehet a panaszom? Lehet a sok édessel és energiaitallal ezekkel elrontottam a gyomromat, mivel nem rendesen étkeztem?


A mai napra van, hogy morog a gyomrom és ilyen furcsa érzés nagyon, és fájt a fejem és lázasnak érzem magamat, valószínű, hogy az étkezés okozta tünetek ez? Komolyabb, vagy esetleg olyan probléma nem fog fent állni mint tegnap, hogy egész délután/esti hányinger, puffadás? Köszönöm a segítséget



#gyomorrontás #ételfertőzés #össze-vissza evés
2020. febr. 11. 10:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Visszatérve a panaszokhoz, orvoshoz nem szeretek elmenni mert pszichésen beteg vagyok és rosszul lennék az orvosnál, milyen tanácsokat nyújtanátok?


Tegnap rendesen székeltem is, ahogy megettem a fasírtot meg a kenyeret/ketchupot rám jött egyből a rosszul lét és a hasmenés érzés.

2020. febr. 11. 10:07
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorrontás, mert össze-vissza zabálsz főleg ún. "szemét" kajákat, és abból is hatalmas mennyiséget. Koplalj pár napot, igyál sok folyadékot és egyél gyümülcsöt. Utána pedig kezdj el kevesebbet és tudatosabban enni.
2020. febr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, és a gyomorfájdalman rossz közérzeten kívül ez a tegnapi erős hányinger, puffadás érzet nem fog vissza jönni már szóval, csak jobban leszek már? Mennyi körülbelül a gyógyulási idő? Mert így pont benyelni egy gyomorrontást névnapomon és pénteken bulim is lenne és mennem is kellene szóval addig kéne gyógyulnom. Valami tanács?
2020. febr. 11. 10:19
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha tönkreteszed az emésztésedet ilyen szutyok kajákkal, fogékonyabb leszel a fertőzésekre is. Most egyél kímélő ételeket, ha lehet, zöldséglevest, húslevest is. Főzz magadnak gyógyteát (pl. kamilla, borsmenta, gyömbér), nekem ez mindig segít helyretenni az emésztésemet. A folyadék- és sópótlás nagyon fontos.
2020. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hányni, nem hánytam, hasam nem ment, a gyomromba elég-elég furcsa érzések vannak, és elég rossz a közérzetem és lázasnak érzem magamat ahogy az állkapcsom vagy rágó izmom az így fájt vagy zsibbadt és folyamatosan ráz a hideg, pedig teljesen meleg van a szobámba, néhány helyen fáj a csontom vagy így elvagyok gyengülve.


Rosszabbodni akkor már nem fog a helyzet, például hányás, hasmenés, puffadás meg már ilyenek, mert már például nem érzem.

2020. febr. 11. 10:33
 6/20 A kérdező kommentje:
De megteszem a lépéseket és remélem nem fog kijönni belőlem semmi. :(
2020. febr. 11. 10:34
 7/20 A kérdező kommentje:

Na eltelt igaz azóta 1 nap, még annyi kérdésem lenne, hogy reggel ahogy felkeltem elég fejfájás féle (lázérzeti), pici szédüléses, rossz közérzetes hányingerrel keltem, az álmom vége se volt valami jó alvásnál... :/


Utána ettem 2darab pirított fehér kenyeret vajjal és sóval rajta, utána rá azt hiszem 1 órára 1db kakaóscsigát és most ettem körülbelül 20 perce 2 szelet kenyeret sajtot rágcsálva, ez már a gyógyulás tünetei? A rossz közérzet, furcsa gyomorérzés vagy hányinger az csak az, hogy nem ettem egésznap tegnap és tegnap előtt délután/este (az-az majdnem 1 és fél napja?) Köszönöm az előre írt választ és a segítséget. Ui.: Akkor már esetesen semmi nem jön ki belőlem és minden rendben lesz azon kívül amit most elfogyasztottam édeset és tejterméket?

2020. febr. 12. 10:02
 8/20 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem, ezt nem lehet így megmondani. Hányni valószínűleg nem fogsz, ha eddig nem hánytál. Amúgy a kakaóscsiga egyáltalán nem kímélő étel...
2020. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát... Már tök jól voltam és tudtam ágyban aludni 3 napig, tegnap ettem rendesen úgy, hogy kenyér ilyesmi, majonézt bírta a gyomrom jól esett, tegnap előtt a sonkát is, tegnap szénsavas üdítőitalt ittam azt is... Viszont este ettem tegnap kenyeret illetve tojáskrémet, nem tudom, hogy itthon Mamám, hogy csinálja gondolom:

- főtt tojás

- tejföl

- majonéz

- mustár

- margarin


És pedig nagyon jól esett (és keveset is ettem), ahogy kenyérből is megettem vagy 3-4 darabot...


Egyből rám jött a hányinger, puffadás és erős hányinger... És kezdődik minden úgy mint hétfőtől, mi lehet a tényleges probléma? Most hasmenés érzetem van, rossz közérzet és néha remegés, ahogy a hányinger is bennem van egy picit.


Ez már csak ilyen mellékpanasz a betegség végére, hogy amit ettem (ilyen étel) attól még rosszul lehetek?Hányni nem hánytam de 1x volt egy nagyon-nagyon pici öklendezés amikor böffenteni akartam puffadáskor, hogy picit enyhüljön a gyomrom.


Visszatérve teljesen azt éreztem már, hogy meggyógyultam, rendesen normálisan aludtam ágyban, tegnap-tegnap előtt nem voltak panaszaim és már minden rendben volt szinte. :(

2020. febr. 15. 06:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érzékeny vagy a tojásra. Vagy úgy általában a fehérjében gazdag ételeket nem bírod megemészteni, aminek a hátterében lehet gyomorsav-elégtelenség. Erre persze nem az a megoldás, hogy ne egyél húst és tojást, hanem az, hogy a gyomorsavadat erősítsd. Pl. egyél a fehérjékhez savanyúságot, illetve ajánlott lenne csökkenteni a cukor- és finomított szénhidrátbeviteledet, nasizást, mivel ezek nem tesznek jót az emésztésnek. Vegyél emésztést segítő gyógyteakeveréket és minden nap igyál meg egy bögrével.
2020. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!