Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A táplálkozás tényleg hatással...

A táplálkozás tényleg hatással van a tanulásra?

Figyelt kérdés

Most kezdem a második félévem az egyetemen, és az előző félévben épp átcsúsztam mindenből. Sajnos még heti 20 óra diákmelóval is kevés pénzem van, koliban élek, és ha néha bulizni is akarok, akkor kénytelen vagyok smack levesen, tejfölös tésztán, meg hasonló olcsó kajákon élni, és gyakran bizony elég éhesnek érzem magam (20 éves, 193 cm magas srác vagyok).


Szerintetek érdemes lenne visszafognom a bulizásból, és az így megspórolt pénzt inkább normális kajárka költenem? Így jobban tudnék teljesíteni a suliban?


Nektek milyen tapasztalataitok vannak a kajázás és a tanulás kapcsolatáról?



2020. febr. 12. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az agynak szüksége van megfelelő mennyiségű fehérjére és vitaminra. A gyors kajákban némi zsír és szénhidrát van. Ez nem elég!
2020. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó kajákkal mérgezed magad, a bulizással (gondolom, alkohollal kombinálva) szintén, akkor csodálkozol, hogy ben vagy jól?
2020. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"Az olcsó kajákkal mérgezed magad, a bulizással (gondolom, alkohollal kombinálva) szintén, akkor csodálkozol, hogy ben vagy jól?"


Mintha az egyetemisták 90%-a nem ezt csinálná! XD

2020. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

A smack levesen élés 150 centis ceruza-csajoknál lehet működik, de egy férfiszervezetet egy idő után úgy meg tud viselni, hogy nem hogy tanulni nem fogsz tudni normálisan, de az immunrendszered is fel fogja mondani a szolgálatot, és egy megfázásból sem fogsz tudni felépülni rendesen, aztán vagyonokat költhetsz gyógyszerekre.


Én is magas pali vagyok és csóró egyetemista is voltam. Minden héten szétcsaptuk mi is magunkat, de egyrészt nem smack levesezéssel spóroltunk, hanem olcsó, de normális "jó öreg" tipik-magyar kajákkal: szalonna, krumpli, lecsókolbász, alma, retek, vizeszsömle stb. Egyszerűen figyelned kell folyamatosan, hogy mikor és hol vannak akcióban az egyszerű, de egészséges és tápláló kaják, ha kell, járj piacra, ne legyél rest felkeresni 5 boltot, ahelyett, hogy a tőled fél lépésre lévő ABC-ben megveszed a legolcsóbb trash-kaját, amiktől aztán minden bajod van!


Másrészt nem tudom ti hogy buliztok, de én azt veszem észre, hogy egyre finnyásabbak az egyetemisták. Nekünk nem derogált a kolával felöntött la fiesta, a pet-palackos kőbányai, és a házi pálesz kiülve a rakpartra, vagy felkeresni a legolcsóbb késdobálókat, de manapság sír a száj, ha nem jut jegy a VIP-szektorba. Így nem kell csodálkozni, ha nincs pénz...

2020. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sem a piálás, sem az egészségtelen kaja nem segíti elő a tanulást, az biztos. A táplálkozás az egész egészségre kihat, nyilván az agy sem kivétel. A pia meg egyenesen mérgezi azt. Szóval igen, a jövőd érdekében jobb lenne kicsit visszavenni a buliból, és jobban odafigyelni az étkezésre. Sportolni sem árt valamit, az is pozitív hatással van. Ezen kívül a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás is sokat számít.
2020. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!